изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2020-09-24 @ 17:19 EEST
ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ    
Новини

От 1 юли 2008 г. започна приемът на молби-декларации за целеви помощи за отопление, съобщиха от социалното министерство. Лицата и семействата ще ги подават в дирекциите "Социално подпомагане" по постоянен адрес, като крайният срок за това е 31 октомври 2008 г.



Целевата помощ за отопление се предоставя в пари авансово и еднократно за целия отоплителен сезон, независимо от вида на ползваното отопление, гласи най-съществената от промените в Наредба №5 за условията и реда за отпускане на целеви помощи за отопление. Месечният размер на целевата помощ за отопление предстои да се определи със заповед на министъра на труда и социалната политика, на база левовата равностойност на 350 кВтч електроенергия, от които 250 кВтч дневна и 100 кВтч нощна електроенергия. Помощта ще се отпуска за период от 5 месеца и ще се изплаща най-късно до края на месеца, следващ месеца, през който тя е отпусната. Парите се получават на каса, а по желание на лицата, отразено в молба-декларацията, може да се превеждат по банков път в посочена от тях сметка.
Право на помощта, както и досега, ще имат лицата и семействата, чийто средномесечен доход за предходните шест месеца преди месеца на подаване на молбата-декларация е по-нисък от диференцирания минимален доход за отопление и отговарят на условията на чл. 10 и 11 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане. НДТ
 


Сходни връзки

ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ | 4 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.
ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ
Автор: Anonymous да 2008-07-15 @ 14:59 EEST

аз и жена живеем на квартира имаме бебенце на 40 дни аз получавам чисто 278 лв.заплата жена ми 237 лв.майчинство имаме ли право на енергийни помощи

колко е дохода на член от семейството които не трябва да бъде надвишен напишете ми формулата и коефициента аз ще си го изчисля и колко е деференцирания минимален доход

ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ
Автор: Anonymous да 2008-09-14 @ 19:09 EEST
Диференциран минимален доход за отопление
ПО НАРЕДБА № РД- 07/5 от 16.05.2008г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОТПУСКАНЕ НА ЦЕЛЕВА ПОМОЩ ЗА ОТОПЛЕНИЕ ПРЕЗ ОТОПЛИТЕЛЕН СЕЗОН 2008/ 2009г.

За лице, живеещо само 115,50
За лице с трайно намалена работоспособност
50 на сто или над 50 на сто, живеещо само 37,28
За дете сирак 108,24
За самотен родител с дете до 18-г. възраст, а ако
учи - до придобиване на средно или професионално
образование, но не повече от 20-годишна възраст 137,28
За всеки един от съвместно живеещи съпрузи 79,20

За дете от 0 до 18-годишна възраст, а ако учи
- до придобиване на средно или професионално
образование, но не повече от 20-годишна възраст 86,46
За дете с трайно увреждане 108,24
За лице, съжителстващо с друго лице (лица)
или семейство 110,88
За бременни жени 45 дни преди раждане 100,98
За родител, полагащ грижи за дете
до 3-год. възраст 100,98
За лице на възраст над 70 г. 100,98
За лице на възраст над 65 г., живеещо само 151,14
За лице на възраст над 75 г., живеещо само 158,40
За лице с трайно намалена работоспособност
50 на сто или над 50 на сто 100,98
За лице с трайно намалена работоспособност
70 на сто или над 70 на сто 122,76
За лице с трайно намалена работоспособност
90 на сто или над 90 на сто 151,14

ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ
Автор: Anonymous да 2008-11-25 @ 12:24 EET
месец 10.2008г не одговарях на чл.9 изатова не съм подала документ за ен.помощ ,а в 11 м вече одговарям на чл.9. защо ми казаха пак че нямам право.
ЗАПОЧНА ПРИЕМЪТ НА МОЛБИ ЗА ЕНЕРГИЙНИ ПОМОЩИ
Автор: Anonymous да 2010-08-03 @ 14:21 EEST
Здравейте !!! Можели да ви попитам , Аз живея на семейни начила имам син на 12год и не съм подавала никога такава молба .Ако подам ме задължават да подам и на човека със когото живея доходите .Длъжнали съм да посоча и него и неговите доходи теса 380.00лв а моите са 270 .00  а аз нямам нищо , нищо на мое име тои живее с мен само заради детето тои го е припознал това е .Защо трябва да пиша и него и неговите ниви  и неговата къща след като аз ще подавам тази молба???

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2020 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.10 секунди