2024-04-27 @ 03:29 EEST
БАЛЧИКЛИЯ СТАНА БАЛКАНСКИ ШАМПИОН С НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД
СпортВъзпитаникът на Андриян Андреев в клуб “Черно море 2005” (Балчик) - Здравко Димитров, стана балкански шампион по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст.

На първенството в турския град Бурса добруджанецът стана първи с национален рекорд от 62.15 м.

Състезателят на “Добруджа” Георги Ганчев завърши на седмо място на 400 метра гладко бягане. Той измина дистанцията за 50,48 сек. Месец преди надпреварата, Ганчев слезе под 50-те секунди.

Българските атлети спечелиха общо четири златни медала в първия състезателен ден. На 400 м с препятствия титлата с 53,89 сек спечели Велко Николов. На гюлле Росен Карамфилов спечели първото място с 18,71 м. Титла взе и щафетата ни при юношите на 4 х 100 м. В скока на дължина Божидар Янков е трети със 7,31 м. Шести на скок височина с 200 см е Немигенчев. Същата позиция зае на 1500 м и Пламен Иванов с 4:20,36 мин.

На 100 м при девойките Габриела Лалева е втора с 11.62 секунди, а при юношите в същата дисциплина Силиян Георгиев също е 2-и с 10.54 сек. В тройния скок Тони Петкова е трета с 12,99 м. Също с бронз е женската ни щафета на 4 Х 100 м. На диск Кристина Петрова е пета с 40,35 м, а на същата позиция завърши на 400 м и Николова с 56,59 сек. На 400 м с преп. Елисавета Начева е 6-а с 1:05,81 мин. Деница Колева е 6-а на копие с 40,02 м. Седма на 1500 м с 4:58,81 мин. е Марина Димитрова.

БАЛЧИКЛИЯ СТАНА БАЛКАНСКИ ШАМПИОН С НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД | 0 брой коментари | Регистрация