2024-04-26 @ 10:25 EEST
ШЕСТА ПОБЕДА ЗА "ОРЛОВЕЦ"
СпортВ последната среща от седмия кръг на Североизточната "В" футболна група отборът на "Орловец" (Добрич) разби с 5:0 "Черноломец" (Попово). Избраниците на старши треньора Диян Божилов установиха териториално и игрово надмощие от самото начало на двубоя и след половин час игра вече водеха с три гола.

Головото шоу на стадион "Дружба" започна в 19-ата мин., когато 19-годишният нападател на новия общински тим Христо Галинов прати топката в мрежата на гостите. Само след четири минути добричлии удвоиха преднината си - 18-годишният Тодор Данков вкара поредния си гол от пряк свободен удар. В 30-ата мин. Христо Галинов бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши - 3:0 за "Добруджа". При този резултат завърши първото полувреме. След почивката възпитаниците на Диян Божилов продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до две нови попадения. В 62-ата мин. Александър Николов си отбеляза автогол, а крайния резултат оформи халфът Добромир Бонев в 83-ата мин.

Съставът на "Орловец": Хр. Николов, Ат. Георгиев (65-Б. Георгиев), Р. Славов, Недялков, Димов, Кискинов, Данков, Ив. Лазаров (56-К. Димитров), Живков, Д. Василев (73-Д. Бонев), Галинов.