2024-04-26 @ 23:50 EEST
Борба: Станка Златева с трета поредна световна титла
Спорт Токио. Станка Златева стана световна шампионка за трети пореден път. На финала в категория до 72 кг на Световното първенство по борба за жени, което се провежда в Токио, нашата състезателка се изправи срещу китайката Ян Хун, която е дебютантка. Съперничката й нямаше участие на нито едно Световно първенство или международно състезание до този момент. Златева победи китайката дебютантка с 2:0 части.

В последната секунда на първата част при резултат 1:1 Станка успя да измъкне точка, която дълго време не бе отчетена на таблото в залата. След преглеждане на видеозаписа съдиите установиха, че победител от първия период е именно българката и присъдиха точката на нея.
Във втората част минута преди края, Станка Златева вече водеше с 4:0 точки, за да триумфира за трети път със световната титла.
По този начин Златева стана единственият български спортист през 2008 година с медали от олимпийски игри, световно и европейско първенство.