2024-04-26 @ 08:23 EEST
ЛЪВСКОТО СЪРЦЕ ОТНОВО СТАНА ВИЦЕШАМПИОН НА ПЛАНЕТАТА
СпортЗа втора поред година добричлията Стилиян Георгиев стана вицешампион на световното първенство по сумо за мъже.

До сребърното отличие той пак стигна в кат. до 85 кг. Този път Лъвското сърце постигна престижното класиране в естонския град Раквере. В спора за титлата добруджанецът отстъпи на японец. До второто място в шампионата на планетата стигна и Петър Стоянов – Вожда. Той направи това в кат. +115 кг. Припомняме ви, че двамата ни сънародници си поделиха първото място в класацията за сумист на България за миналата година. Сега отново не успяха да определят кой е най-добре представил се нашенец, след като достигнаха до една и съща позиция на големия спортен форум. В Естония участваха 252 състезатели от 31 страни от 5 континента.

При девойките Ана Методиева в категория до 60 кг също завоюва сребърен медал.

Успехът на Стилиян е изключително голям като се има предвид, че тази година той пропусна почти всички състезания, за да се излекува от тежка контузия. С тази контузия той стигна до финала на световното първенство миналата година. Георгиев обаче ненапразно бе провъзгласен за Лъвското сърце в сумото, след като за пореден път стисна здраво зъби и достойно представи България и родния си град Добрич.