2024-04-26 @ 12:15 EEST
КАЛИАКРА ПОБЕДИ СЛАВИЯ СЛЕД КАТО ГУБЕШЕ С ДВА ГЕЙМА В РЕЗУЛТАТА
СпортКалиакра победи в Каварна елитния отбор на Славия с 3:2 (23:25, 24:26, 26:24, 31:29, 15:10) гейма в осминафинална среща за Купата на България.

Тимът от Каварна, който се състезава във Висшата лига, загуби първите два гейма, но успя да се върне в играта, като изравни резултата и спечели в тайбрека. В първата част на мача волейболистите на Калиакра играха сковано и бяха надиграни по всички показатели от отбора на Славия. През втората част момчетата на треньора Петър Дочев загатнаха, че са лидер във временното класиране, но в края й направиха много грешки в изпълнението на сервиси и подариха точки на “белите” без дори да са пипнали топката.
Повратен за изхода на срещата за домакините се оказа третият гейм, в който се мобилизираха до краен предел и макар и трудно го спечелиха. Оттук нататък нямаше сила, която да ги спре. До второто техническо прекъсване с точка-две водеха славистите, след това водачите се размениха, докато Калиакра първи успя да отбележи две последователни точки за 31:29.
В тайбрека каварненци поведоха и размениха игралните си полета при резултат 8:7. Подкрепяни неистово от публиката, възпитаниците на Петър Дочев буквално изригнаха в края на двубоя, отбелязаха пет безответни точки и затвориха петата част при 15:10.
Калиакра (Каварна): Димитър Тонев, Тодор Георгиев – либеро, Светослав Арнаудов, Вангел Велинов, Константин Михайлов, Александър Енков, Петър Узунов – капитан, Евгени Петков, Петър Дочев, Пламен Върбанов, Михаил Михайлов, Самуел Брагг, Димитър Бежандолски, Йордан Атанасов.
Славия (София): Мартин Божилов, Любомир Йотов, Иван Димитров, Венцислав Рагин, Борислав Георгиев, Кирил Петров, Иван Крачев, Никола Димитров, Иван Дамянов, Григор Василев, Ангел Аксентиев, Янко Делчев, Георги Ризов. Текст и снимки Димитър Апостолов

КАЛИАКРА ПОБЕДИ СЛАВИЯ СЛЕД КАТО ГУБЕШЕ С ДВА ГЕЙМА В РЕЗУЛТАТА | 0 брой коментари | Регистрация