2024-04-26 @ 12:22 EEST
СЕПТЕМВРИ СПЕЧЕЛИ ОБЛАСТНОТО ДЕРБИ
СпортОтборът на Септември (Тервел) спечели областното дерби от първенството на Североизточната "В" футболна група.

Избраниците на треньора Радослав Вардаров се наложиха като домакини с 2:1 над състава на Шабла.

Тервелският тим поведе в резултата в последната минута на първото полувреме с гол на Искрен Пенчев от дузпа. Пет минути след подновяването на играта шабленци се възползваха от грешка в отбраната на Септември и изравниха - 1:1. Победното попадение за отбора на Тервел вкара Митко Недялков след центриране на Радо Галинов.

Със спечелените три точки Септември се утвърди сред първите в класирането - заедно с Рапид (Шумен) той дели 4-5 място.