2024-04-26 @ 07:18 EEST
Футбол: България и ЮАР не се победиха – 1:1
СпортЙоханесбург. Националните отбори на България и ЮАР не излъчиха победител и завършиха при резултат 1:1 приятелския мач помежду си. Попадението за националите ни бе дело на нападателя Валери Божинов, който се разписа в 31-та минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Преди това домакините поведоха с гол на Саябонга Сангуени в 20-та минута. Попадението дойде след изпълнение на корнер, след който българската отбрана не се ориентира добре и нахлулият на скорост състезател на Голдън Ероуз се разписа с глава.
Селекционерът на държавния ни тим Станимир Стоилов направи само една промяна в състава, който започна проверката с Белгия (1:2), заменяйки Живко Миланов с Веселин Минев, но през второто полувреме направи множество смени.
Мачът се игра на „Орландо Стейдиъм” в Йоханесбург.

Агенция "Фокус"

Футбол: България и ЮАР не се победиха – 1:1 | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2010-05-25 @ 06:25 EEST
Ами ако ги бяхме били имаха някой шанс да станат световен шампион. Сега - най-много до осминафинал да отидат и то с помощта на "невидимата ръка" на съдията. :-Р