2024-04-26 @ 15:04 EEST
Аржентина удари минимално Нигерия, вратарят Ениеяма герой
Спорт   Ханце вкара единственото попадение в началото на мача

Големият фаворит за световната титла Аржентина започна с успех участието си на Мондиала в ЮАР. Тимът на Диего Марадона победи Нигерия с 1:0 в интересна среща. Единственото попадение вкара защитникът на Марсилия Габриел Хайнце. В герой се превърна вратарят на “суперорлите” Винсънт Ениеяма, който спаси опасните удари на Меси и Игуаин.

Първото полувреме бе много интересно. Още в 4-ата минута Игуаин пропусна, а в следващата атака Ениеяма изби в корнер. Верон изпълни и качи топката на главата на Габриел Хайнце, който оставен сам в шестата минута откри резултата – 1:0.

След гола нигерийците се окопитиха и започнаха да спират вихрените атаки на Меси и компания. В 18-ата минута Меси стреля по земята, но страхотният вратар спаси. Само три минути по-късно той се справи и след силен шут на Игуаин, който бе изведен от звездата на Барселона.

Между 25-ата и 35-ата минути Нигерия имаше териториално преимущество, но не успя да сътвори нищо в градивен план. Меси стреля в 37-ата минута, но стражът бе на мястото си. Това бе и последното по-интересно положение за първото полувреме.

Втората част започна с нови атаки за “гаучосите”. В 65-ата минута Тевес започна бърза контра, като мина през почти целия терен и намери Меси, който би неточно. Веднага след това Ениеяма изби удар на Игуаин. До края и двата тима създадоха по няколко положения, но не се стигна до голова опасност.

По-рано през деня Южна Корея би Гърция с 2:0 и така Аржентина заема второто място след първите мачове с по-лоша голова разлика./БЛИЦ

АРЖЕНТИНА - НИГЕРИЯ 1:0
1:0 Хайнце (6)

АРЖЕНТИНА:
 22.Серхио Ромеро, 22.Мартин Демикелис, 13.Валтер Самуел, 6.Габриел Хайнце, 17.Йонас Гутиерес, 8.Хуан Себастиян Верон (20 - Макси Родригес), 14.Хавиер Масчерано, 7.Анхел Ди Мария (4.Бурдисо), 11.Карлос Тевес, 10.Лионел Меси, 9.Гонсало Игуаин (89 - 19.Милито)

НИГЕРИЯ:
 1.Винсънт Ениеяма, 17.Чиди Одиа, 2.Джоузеф Йобо, 3.Тайе Тайво (75 - 12.Уче), 14.Сани Кайта, 20.Диксън Етуху, 15.Лукман Харуна, 8.Якубу Айегбени, 6.Дани Шиту, 18.Виктор Обиня (9.Обафеми Мартинс), 19.Чинеду Обаси (11 - Одемвинги)

Йоханесбург,
"Елис Парк"
Съдии: Волфганг Щарк, Ян-Хенрик Салвер, Майк Пикел (Германия)