2024-04-26 @ 18:06 EEST
Гол на Хонда и Япония би Камерун
Спорт Азиатците спечелиха с минималното 1:0

Япония победи с минималното 1:0 Камерун във втория мач от група “Е”. По-рано през деня Холандия надигра Дания с 2:0 и така “лалетата” и японците са с по три точки. Единственото попадения на стадион “Фрий Стейт” в Блумфонтейн реализира звездата на Япония Кейсуке Хонда.

През първото полувреме и двата отбора играха слабо, не създаваха положения. Първият точен удар към една от двете врати дойде в 38-ата минута. Ейонг Ено стреля от границата на наказателното поле, но не успя да застраши вратаря на Япония. В следващата атака японците откриха резултата. Звездата Кейсуке Хонда получи центриране отдясно, двама защитници на Камерун увиснаха и оставиха халфа на задната греда непокрит, след което отблизо той нямаше проблеми да реализира.

В 50-ата минута звездата на Камерун Самуел Ето`о напомни за себе си, проби отдясно, подаде на крака на Чупо-Мотинг, но той стреля в аут. Четири минути след това този път Уебо бе оставен непокрит в наказателното поле на Япония, но с глава би над вратата. В последните минути двата отбора си размениха по една греда. В 82-ата минута Хасебе нанесе топовен шут отдалеч, стражът на Камерун Сюлейману отрази, но притичалият Оказаки нацели десния страничен стълб. В 86-ата минута Стефан Мбия с хубав удар извън наказателното поле нацели сглобката зад вратаря на Япония Кавашима. В третата минута от добавеното време дойде и най-чистото положение за Камерун. След центриране отдясно Самуел Ето`о опита да играе ефектно с пета от въздуха, но не успя, топката обаче стигна до Уебо, който би и вратарят на Япония спаси./БЛИЦ

ЯПОНИЯ - КАМЕРУН 1:0

1:0 Кейсуке Хонда (39)

ЯПОНИЯ:
21.Ейжи Кавашима, 2.Юки Абе, 3.Юичи Комано, 4.Маркус Танака, 5.Юто Нагамото, 7.Ясухито Ендо, 8.Дайсуке Матсуй (69 - 9.Шинджи Оказаки), 16.Ясухито Окубо (81 - 12.Киши Яно), 17.Макото Хасебе, 18.Кейсуке Хонда (88 - 20.Юничи Инамото), 22.Южи Наказава

КАМЕРУН: 16.Хамиду Сюлейману, 2.Беноа Асу-Екото, 3.Николас Нколу, 5.Себастиан Басонг, 9.Самуел Ето`o, 11.Жан Макун (75 - 8.Джереми Нджитап), 13.Ерик Чупо-Мотинг (75 - 17.Мохамаду Идрису), 15.Пиер Уебо, 18.Ейонг Ено, 19.Стефан Мбиа, 21.Жоел Матип (63 - 10.Аши Емана)