2024-04-27 @ 07:23 EEST
Италия стартира с равенство защитата на световната титла
 Парагвай направи 1:1 със “скуадра адзура” в мач от Група “F” на Мондиал 2010

Световният шампион Италия стартира с равенство 1:1 срещу Парагвай защитата на титлата си. Двубоят бе от Група “F” на Мондиал 2010, а “скуадрата” спази традицията да започва трудно първенствата, на които има да защитава световната си титла. През 1938 г. “адзурите” побеждават Норвегия с 2:1 след продължения, на Мондиал`50 Италия тръгва със загуба 2:3 от Швеция, а през 1986 г. “скуадрата” завърши 1:1 с България.

Парагвай изненада Италия в 39-ата минута, когато Антолин Алкарас се разписа във вратата на Джанлуиджи Буфон. Защитникът на английския Уигън надскочи Фабио Канаваро и с глава засече центриране на Аурелиано Торес от фаул. Буфон бе заменен на почивката, а Италия стигна до изравнително попадение в 62-ата минута. Симоне Пепе центрира от корнер вдясно от вратата, топката прехвърли Хусто Вияр и Даниеле де Роси протегна крак във вратарското поле и прати кълбото в празната мрежа.

Програмата и класирането на Група “F” - ТУК

Италия – Парагвай 1:1
0:1 Антолин Алкарас
(39), 1:1 Даниеле де Роси (62)

italy_flag1.jpgИталия: 1.Джанлуиджи Буфон (46-12.Федерико Маркети), 19.Джанлука Дзамброта, 5.Фабио Канаваро,4.Джорджо Киелини, 3.Доменико Кришито,   22.Рикардо Монтоливо, 6.Даниеле Де Роси, 15.Клаудио Маркизио (59-16.Мауро Каморанези), 9.Винченцо Якуинта, 11.Алберто Джилардино (72-10.Антонио ди Натале), 7.Симоне Пепе

Flag_of_Paraguay_1842.jpgПарагвай:
1.Хусто Вияр, 6.Карлос Бонет, 14.Пауло Да Силва, 21.Антолин Алкарас, 3.Клаудио Морел, 13.Енрике Вера, 15.Виктор Касерес, 16.Кристиан Риверос, 17.Аурелиано Торес (60-11.Джонатан Сантана), 18.Нелсон Валдес (68-9.Роке Санта Крус), 19.Лукас Бариос (76-7.Оскар Кардосо)

Кейптаун
, “Грийн Поинт” - 62 869 зрители
Съдии: Бенито Арчундия (Мексико); Ектор Вергара (Канада) и Марвин Торентера (Мексико)

6.JPG

Италия стартира с равенство защитата на световната титла | 0 брой коментари | Регистрация