2024-04-26 @ 08:29 EEST
Холандия на осминафинал
Спорт “Лалетата” се наложиха с 1:0 над Япония в мач от Група “Е” на Мондиал 2010

Холандия се класира почти сигурно на осминафиналите на Мондиал 2010, след като в мач от Група “Е” се наложи с 1:0 над Япония. Единственото попадение в мача бе реализирано от Уесли Снайдер.

Плеймейкърът на Интер се разписа в 53-ата минута с удар извън наказателното поле, а вратарят на Япония Кавашима не успя да да избие топката и тя влезе във вратата. Атаката премина през центриране отляво, което бе овладяно от Робин ван Перси и нападателят на Арсенал я върна назад към Снайдер.

С този успех Холандия на практика е сигурен осминафилист, преди изиграмането четвъртият мач от групата тази вечер, когато Дания среща Камерун. “Лалетата” се нужаят от точка в следващия си мач срещу “неукротимите лъвове” и със сигурност ще играят в следващата фаза./БЛИЦ

Холандия – Япония 1:0
1:0 Уесли Снайдер (53)

netherlands.jpgХоландия: 1.Маартен Стекеленбург, 2. Грегори ван дер Вийл, 3.Джон Хейтинга, 4.Йорис Матайсен, 5.Джовани ван Бронкхорст, 8.Найджъл де Йонг, 6.Марк ван Бомел, 10.Уесли Снайдер (83-20.Ибрахим Афелай), 23.Рафаел ван дер Ваарт (72-17.Елиеро Елия), 7.Дирк Кайт, 9.Робин ван Перси  (88-21.Клаас-Ян Хунтелаар)

japan_flag.jpgЯпония:
21.Ейджи Кавашима, 2.Юки Абе, 22.Юджи Наказава, 4.Маркош Тулио Танака, 3.Юичи Комано, 5.Юто Нагатомо, 16.Йошито Окубо (77-11.Кейджи Тамада), 7.Ясушито Ендо, 17.Макото Хасебе (77-9.Шинджи Оказаки) , 8.Дайсуке Мацуи (63-10.Шунсуке Накамура), 18.Кейсуке Хонда