2024-04-26 @ 13:37 EEST
Аржентина и Южна Корея продължиха на осминафиналите в ЮАР
Спорт "Гаучосите" биха Гърция с 2:0, корейците направиха 2:2 с Нигерия

Аржентина и Южна Корея се класираха за осминафиналите на световното първенство. Момчетата на Диего Марадона победиха Гърция с 2:0 и оглавиха група “В” с 9 точки. Южна Корея направи 2:2 с Нигерия и завърши на второто място с 4 точки. Отпадат Гърция с 3 точки и Нигерия с 1 точка.

На осминафиналите Аржентина ще играе с Мексико, а Южна Корея ще се изправи срещу победителя от група “А”.

Диего Марадона направи цели седем промени в стартовия си състав от предишните срещи и направи от Лео Меси най-младия капитан в историята на страната.

Двубоят в Полокване премина под преимуществото на южноамериканците, а европейския тим предимно рушеше играта. През първото полувреме Георгиос Самарас опита късмета си срещу Ромеро, а Милито и Агуеро потърсиха с далечни удари изненадата, но головите възможноси липсваха.

След почивката Гърция натисна и стигна до няколко положение на Самрас. Постепенно Аржентина заигра на по-високи обороти и стиигна до гол в 77-ата минута. Тогава Демикелис свали с глава центриране от корнер, топката се удари в Милито и отново попадна на крака на Демикелис, който попари надеждите на Гърция.

В 85-та минута Лео Меси удари гредата, а четири по-късно влезлият като резерва ветеран Мартин Палермо довърши съперника с втори гол. Меси преодоля няколко бранители, стреля, Цорвас отрази, но право на крака на непокрития Палермо, който от десетина метра технично преодоля стража за крайното 2:0.

На осминафиналите “гаучосите” играят с Мексико. Интересното е, че двата тима се срещнаха и преди 4 години в същата фаза, а Аржентина победи с 2:1 след продължения./БЛИЦ

ГЪРЦИА-АРЖЕНТИНА 0:2
0:1 Демикелис (77), 0:2 Палермо (89)

ГЪРЦИЯ: 12.Александрос Цорвас, 5.Морас, 6.Циолис, 8.Пападополус, 11.Лукас Винтра, 15.Василис Торосидис (54 - 3.Кристос Пацацоглу), 16.Сотирис Кириакос, 10.Гиоргос Карагунис (46 - 4.Спиропулос), 21.Костас Кацуранис (54 - 18.Сотирис Нинис), 7.Гиоргос Самарас, 19.Сократис

АРЖЕНТИНА: 22.Серхио Ромеро, 15.Николас Отаменди, 2.Мартин Демикелис, 4.Николас Бурдисо, 3.Клементе Родригес, 20.Макси Родригес (63 - 7.Анхел ди Мария), 5.Марио Болати, 8.Хуан Себастиан Верон, 10.Лионел Меси, 19.Диего Милито (80 - 18.Мартин Пелермо), 16.Серхио Агуеро (77 - 23.Хавиер Пасторе)

Полокване, "Питър Мокаба Стейдиъм" - 38 891 зрители
Съдия: Равшан Ирматов, Рафаел Исясов (Узбекистан), Бахагир Кочкаров (Каз)
Жълти картони: Кацуранис (Г), Болати (Арж)

Дата/час Място Стадион Среща
12юни,14:30        Порт Елизабет      "Мандела"          ЮЖНА КОРЕЯ - ГЪРЦИЯ 2:0

Точки

Южна Корея и Нигерия направиха 2:2 във другата среща от групата. Нигерия поведе с гол на Калу Уче още в 12-ата минута. Нападателят получи добър пас от десния бранител Чиди Одия и прати топката в мрежата. Последва мигновен отговор от страна на азиатския тим, който стигна до няколко ъглови удара, но не и до сериозно положение пред Ениеама.

Голмайсторът Калу и Чинеду Обаси пропиляха още две отлични възможности за нигерийците, а в 36-ата минута, след шут на Калу топката срещна гредата. Две минути по-късно Ли Джун-Соо изравни.

През второто полувреме корейците стигнаха до пълен обрат. В 56-ата минута Парк Чун-Юн вкара за 2:1. До края на срещата остана време за попадение и за Нигерия. В 69-ата минута Якубу вкара от дузпа. Нарушението в наказателното поле бе срещу Обаси./БЛИЦ

НИГЕРИЯ - ЮЖНА КОРЕЯ
2:2
1:0 Уче (12), 1:1 Ли Джун-Соо (38), 1:2 Парк Чун-Юн (54), 2:2 Якубу (69-д)

НИГЕРИЯ
: 1.Винсън Ениеяма, 6.Дани Шиту, 17.Чиди Одиа, 2.Джоузеф Йобо (46 - 21.Ечиехиле), 4.Кану (58 - 9.Мартинс), 5.Афолаби, 20.Диксън Етуху, 19.Чинеду Обаси, 8.Якубу Айегбени (70 - 18.Обиня), 12.Калу Уче, 13.Юсуф Айла,

South_Korea_Decal.JPG
ЮЖНА КОРЕЯ
: 18.Джун Сун-Рьон, 22.Ча Ду-Ри, 12.Ли Юн-Пьо, 4.Чо Йон-Хюн, 14.Ли Джун-Соо, 8.Ким Джун-Воо, 16.Ки Сун-Йон (87 - 13.Ким Джае-Сун), 7.Парк Джи-Сунг, 17.Ли Чун-Йон, 10.Парк Чун-Юн (90 - 15.Ким Дон-Джин), 19.Йеом Ки-Хюн (Ким Нам-Ил)