2024-04-26 @ 14:56 EEST
Гана на четвъртфинал
Спорт 0:1 Кевин Принс Боатенг (5), 1:1 Лендън Донован (62-дузпа), 1:2 Асамоа Гиан (93)

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
4 - Далечен удар на Инкум, встрани от вратата
5 - Демпси стреля от 25 метра, право в ръцете на Кингсън
5 - topka.jpg ГОООЛ!!! Гана повежда с 1:0. Кевин Принс Боатенг се разписа след самостоятелен пробив от центъра и последвал удар с левия крак от границата на наказателното поле.
12 - Удар на Боатенг от 25 метра, високо над вратата на САЩ. ТВ камерите показаха бившия американски президент Бил Клинтън на трибуните, той бе в компанията на легендарния рок музикант Мик Джагър от "Ролинг Стоунс"
17 - karton.jpg Жълт картон за Стивън Черундоло за фаул срещу Андре Айю. Американският национал вече имаше един картон от началото на Мондиал 2010 и ще пропусне евентуалния следващ мач на тима си на световното първенство
18 - Опасен удар на Гиян от фаул, Хауърд плонжира и боксира
23 - Кингсън пресича опасно ниско центриране на Брадли към Финдли
26 - Майкъл Брадли чисти в корнер, след като с глава пресече центриране на Инкум отдясно
27 - Квадво Асамоа провали възможност за гол за Гана заради слабо отиграване на центриране към Кевин Принс Боатенг
29 - Удар на Кевин Принс Боатенг от 25 метра, без проблеми за Хауърд
35 - Ричард Кингсън с крак парира удар на Роби Финдли от наказателното поле
37 - Квадво Асамо надбяга защитата на САЩ и отправи удар към вратата на САЩ от малък ъгъл, Хауърд избива с крак
42 - Кевин Принс Боатенг подаде с пета към Квадво Асамоа, който от ъгъла на наказателното поле стреля много неточно
45 - Една минута добавено време
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме. На почивката е извършена втора смяна в състава на САЩ. smiana.jpg Бени Фийлхабър ще играе на мястото на Роби Финдли
47 - Легнал на земята Кинсън спасява удар на Фийлхабър от вратарското поле
52 - Удар на Гиан встрани от вратата на Хауърд
53 - Брадли премина двама ганайци, но подаването му е пресечено от Менса
58 - Пробив на Айю отдясно, но центрирането му бе пресечено от американски бранител и след това Хауърд улови топката
59 - Удар на Борнстийн от границата на наказателното поле е блокиран самоотвержено от ганайски бранител
61 - ДУЗПА за САЩ. Джонатан Менса фаулира Клинт Демпси в наказателното поле. karton.jpg Ганаецът получава жълт картон и ще пропусне евентулния следващ мач на тима си. Това е първата дузпа на "янките" на световни първенства от Мондиал`50, когато Джон Соуса бележи срещу Чили при загубата с 2:4
62 - topka.jpg ГООЛ!! САЩ изравнява резултата. Лендън Донован не сбърка при изпълнението на наказателния удар. Той прати вратаря в десния ъгъл и с удар в левия изравни за 1:1
67 - Кингсън излиза и спира пробив на нахлуващия в наказателното поле Алтидор
69 - Далечен удар на Квадво Асамоа от фаул. Право в ръцете на Хауърд
75 - Асамоа Гиан засече с глава центриране на Инкум, топката минава над вратата на САЩ
76 - Кингсън се разтяга и улови диагонален удар на Брадли от наказателното поле след тройна комбинация на САЩ
78 - smiana.jpg Принудителна смяна за Гана. Стефан Апия ще играе на мястото на получилия контузия в бедрото Кевин Принс Боатенг
80 - Джози Алтидор надбяга Джон Менса и от легнало положение стреля покрай вратата на Гана
83 - Удар на Гиан с глава след центриране отляво, встрани от вратата
90 - Три минути добавено време
90+1 - karton.jpg Жълт картон за Андре Айю. Ганаецът ще пропусне евентуалния следващ мач на тима си заради натрупани картони
90+3 - Край на редовното време. Предстоят две продължения по 15 минути. Това е първият мач на Мондиал 2010, в който ще се играят допълнителни 30 минути.

91 - Начало на първото продължение. smiana.jpg В тима на САЩ е направена трета смяна. Еркулес Гомес заменя Джози Алтидор
93 - topka.jpg ГОООЛ!!! Гана поведе с 2:1. Асамоа Гиан овладя на гърди дълъг пас от центъра и се разписа от границата на наказателното поле след удар с левия крак. Това е третият гол на Гиан на Мондиал 2010 и първият му от игра, след като преди това имаше две попадения от дузпи