2024-04-26 @ 18:13 EEST
Берое напусна Европа след тежка загуба от Рапид (Виена)
СпортБерое отпадна от Лига Еврапа, след като загуби реванша от Третия квалификационен кръг срещу Рапид (Виена) с 0:3. Първият мач в София бе завършил 1:1 и така с общ резултат 1:4 старозагорци напускат евротурнирите, а Рапид продължава в плейофната фаза, която е последното стъпало преди групите на турнира. Две попадения за австрийския тим реализира Никита Йелавич, а едно добави Маркус Катцер.

Още в 5-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Хърватският нападател Йелавич засече с глава центриране и от границата на малкото наказателно поле не остави никакви шансове на вратаря на Берое Карамфил Илчев. Четири минути по-късно Йелавич намери Кулович, но той стреля право в ръцете на българския страж. В 17-ата минута бе първата по-опасна атака на българите. Тодор Христов напредна отляво, влезе в наказателното поле, но точно преди да стреля защитник направи шпагат и блокира играча на Берое. В 32-ата минута треньорът на старозагорци Илиан Илиев направи принудителна смяна и на мястото на Павел Ковачев влезе Александър Томаш. В 37-ата минута именно Томаш изпусна двама играчи на Рапид, Заурер с глава необезпокояван обаче би покрай вратата.

През второто полувреме домакините от Рапид продължиха да натискат и имаха доста положения пред вратата на българския си съперник. В 60-ата минута Никита Йелавич направи 2:0, след като разстреля Карамфил Илчев с удар извън наказателното поле. Илиан Илиев реагира със смяна и вкара нападателя Евгени Йорданов, но това с нищо не помогна на Берое. В 71-ата минута Рапид направи 3:0, като този път голмайстор бе Маркус Катцер. Той получи топката вляво в наказателното поле от Кавлак, би по диагонал в далечния ъгъл на вратата и преодоля Илчев. В 83-ата минута Хофман направи сериозен пропуск, след като почти на празна врата не успя да прати топката зад голлинията. Минута преди края на двубоя влезлият като резерва Нихиу остана сам срещу вратаря Карамфил Илчев, но би в ръцете му./БЛИЦ

Мачът по минути тук

РАПИД (Виена) - БЕРОЕ 3:0
1:0 Никита Йелавич (5), 2:0 Никита Йелавич (60), 3:0 Маркус Катцер (71)

rapid.jpgРАПИД (Виена): 1.Раймонд Хедел, 3.Юрген Паточка, 6.Марио Зонлайтнер, 7.Щефан Куловиц, 8.Маркус Хейкинен, 9.Хамди Салихи (79 - 20.Гартлер), 11.Щефен Хофман, 14.Маркус Катцер, 16.Никица Йелавич (85 - 15.Ниху), 21.Кристоф Заурер (62 - 17.Кавлак), 25.Таню Кайхан
Резерви: 24.Пайер, 15.Нухиу, 17.Кавлак, 18.Едер, 20.Гартлер, 23.Добер, 26.Хинум

beroe.jpgБЕРОЕ: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 30.Павел Ковачев (32 - 23.Александър Томаш), 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 18.Петър Костадинов (58 - 10.Диан Генчев), 16.Стефан Велев, 88.Петър Димитров, 7.Слави Жеков (62 - 14.Евгени Йорданов), 21.Тодор Христов, 19.Владислав Златинов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 23.Александър Томаш, 6.Симеон Минчев, 10.Диан Генчев, 11.Стойчо Младенов, 77.Георги Божанов, 14.Евгени Йорданов

Виена, стадион "Герхард Ханапи"
Съдия: Менаше Масия (Израел)
Асистенти: Нисан Давиди и Амихай Йехошуа Моузес (Израел)
Жълти картони: Здравко Илиев, Александър Томаш (Берое)

Евродвубоите на ЦСКА и Литекс няма да бъдат предавани

по нито една българска телевизия, научи БЛИЦ. Ловчанлии гостуват в сряда на Жилина в реванш от Третия квалификационен кръг на Шампионската лига. В първия мач в Ловеч двата тима направиха 1:1. Цифровият канал ТВ+ трябваше да дава пряко двубоя, но проблемите провалиха излъчването. БЛИЦ научи, че компания е увеличила три пъти цената за продажба на ТВ правата и това отрязало мераците на телевизиите да предават срещата. Първият двубой бе излъчен от БНТ1, но този път е малък вариантът държавната телевизия да купи правата, тъй като цената е наистина висока, допълни нашият източник.

Реваншът на ЦСКА срещу ирландския Клифтънвил, който е на 5 август (четвъртък) от 21,45 часа българско време, също няма да бъде предаван по нито една родна телевизия. Този път причината от ТВ+ да не дават двубоя е, че никой няма да го снима в Белфаст и така няма кой да подаде трасе към България.

Така единствените мачове от Европа, които българските фенове, могат да гледат, са реваншите на Берое и Левски. Старозагорци гостуват на Рапид във Виена тази вечер от 19,00 часа след 1:1 в първия мач. “Сините” направиха също 1:1 като гост на шведския Калмар и са домакини в четвъртък от 20,30 часа./БЛИЦ

Берое напусна Европа след тежка загуба от Рапид (Виена) | 0 брой коментари | Регистрация