2024-04-27 @ 01:58 EEST
ЛОКО (СФ) ИЗПРЕВАРИ ЛЕВСКИ С РАЗГРОМ СРЕЩУ КАЛИАКРА
СпортЛокомотив (София) прегази Калиакра с 4:0 и постигна втора победа от началото на сезона в "А" група.

Столичните "железничари" не срещнаха почти никаква съпротива от новаците в елита, които в първия кръг изненадаха друг тим от София - Славия. Интригата в мача приключи още до почивката. Само в разстояние на 20 минути домакините вкараха три безответни гола и се оттеглиха със солиден аванс на почивката.

Резултата откри Марчо Дафчев, 2:0 направи Преслав Йорданов, а точно преди почивката Йордан Господинов си вкара автогол след далечен изстрел на Кристиян Добрев.
През второто полувреме локомотивци намалиха темпото, но стигнаха до още едно попадение. Негов автор стана младият Владимир Романов в 82-ата минута. Гостите от Каварна се постараха да бъдат равностойни на по-класния си съперник, но много рядко създаваха опасни положения пред вратата на Боян Пейков. Стражът на Локомотив обаче се намеси добре в заключителните минути, когато спаси удар на Иван Петков.
Победата изравни Локомотив (София) с Левски и Черно море във временното класиране. Отборът на Димитър Васев обаче застана на 4-ата позиция заради по-добрата си голова разлика. Калиакра пък е на 10-о място, с 4 точки, колкото имат Берое и Монтана.