2024-04-26 @ 21:32 EEST
ШАМПИОНКА ИЗНЕСЕ ДВА ШАХМАТНИ СЕАНСА В ШАБЛА
Спорт Републиканската шампионка по ускорен шах до 12 години Боряна Петрова изнесе два сеанса срещу деца от Шабла по покана на местния клуб „Хармония”, съобщи Христо Жечев от черноморската община.

Състезателката на „Шумен 2005” игра срещу 8 противници и спечели 7 от партиите си.

Реми успя да направи само 9-годишният Климен Атанасов. На следващия ден Боряна и един от треньорите й, Деян Димитров проведоха втори комбиниран сеанс на 7 маси, който завърши със 7 победи за държавната шампионка и партньора й.

След срещата заедно с Петрова и Димитров анализирахме изиграните партии и показахме на децата грешките им. Сеансите бяха част от подготовката на шахматистите от местния клуб за предстоящите състезания. Боряна също потренира за Европейското първенство в Батуми (19-29.09), където ще представя България в групата до 12 години.

Боряна Петрова се занимава с шах в школата на „Шумен 2005” от 2007-а година под ръководството на Ангел Яначков и Деян Димитров. През настоящия сезон спечели републиканската титла по ускорен шах от държавното първенство в Пловдив. На класически шах остана втора. Във витрината си има много медали от шампионати на страната и турнири за Купа България.