2024-04-27 @ 01:57 EEST
ЛОКО СМАЗА КАЛИАКРА С 5:0
СпортЛокомотив смаза гостите си от Калиакра, както с игра, така и с впечатляващия резултат с 5:0.

Преди почивката "смърфовете" имаха половин дузина голови положения, от които реализираха само две. Новото попълнение Раймонди пък успя да се разпише още в първата минута на двубоя.

Двубоят започна по страхотен начин за "черно-белите". Старши-треньорът Христо Бонев най-после направи обещаните промени в стартовия състав, заложи на българското и това даде резултат.
Под рамката застана новия вратар Тодор Тодоров, пред него се подвизаваше, направилия феноменални мачове в подготовката Пламен Крачунов, а на десния бек застана Емил Аргиров, който пък изигра най-много и то доста стабилни мачове в подготвителния период.
В центъра се подвизаваше Габор Ерош, а напред заиграха Карвальо и Раймонди.
Още в първите секунди новото попълнение Николас Раймонди започна мача със желание, бе по-настоятелен и концентриран от защитниците на гостите, открадна топката и стартира кариерата си в Локо с гол в първата минута.
Домакините се възползваха от първоначалния шок на Калиакра и в седмата минута Христо Златински с летящ плонж направи резултата 2:0.
Тези попадения успокоиха "смърфовете" и те изиграха доста аристократично останалата част от полувремето, инкасирайки няколко сериозни пропуска на Карвальо и Здравко Лазаров.
Все пак капитанът се поправи и реализира дежурното си попадение след почивката.
Изключително активен бе Карвальо, който направи няколко пропуска, липсваше му и шанс, но изработи четвъртото попадение, дело отново на Христо Златински.
Все пак Карвальо успя да увенчае добрата си игра с гол, реализирайки за 5:0.