2024-05-09 @ 00:00 EEST
Футбол: Калиакра и Черноморец завършиха наравно 1:1
Спорт Каварна. Морското дерби от 11-ия кръг в българската „А” група между Калиакра и Черноморец завърши наравно 1:1. Домакините от Каварна поведоха в 17-а минута чрез Кичуков. Той центрира от пряк свободен удар, и без никой да докосне топката, тя се озова във вратата на Борел. В 79-а минута, Муса Койта изравни.

Той засече с глава центриране от фаул, и се възползва от получилото се разбъркване в наказателното поле. След изравнителния гол, бургазлии натиснаха, а Калиакра правеха това, което и срещу ЦСКА през миналия кръг, а именно да се защитават.
След тази грешна стъпка, Черноморец не можа да се изравни по точки с лидера Левски, но все пак изпревари Литекс във временното класиране. Калиакра се изкачи с една позиция, на 12-о място с 10 точки.

Футбол. Тони Здравков: Работим върху нападението, резултатът днес бе реален

Каварна. От както Тони Здравков пое отбора на Калиакра, резултатите изглеждат повече от удовлетворяващи за новаците в „А” група. След равенството 0:0 в София срещу ЦСКА, каварненци взеха точка и от претендента за титла, Черноморец. Наставникът дори може да съжалява, че именно той не успя да нанесе първа загуба на бургазлии в шампионата, след като резултатът до 79-а минута бе 1:0 в полза на Калиакра.
„За мен Черноморец е най-стойностния отбор след Левски. Постарахме се да им се противопоставим. Мисля, че се получи, въпреки, че допуснахме изравнителен гол. Резултатът бе реален”, коментира Здравков.
„Работим върху това, да вкарваме повече голове. Нормално е да имаме по-малко равностойни футболисти. Не разполагаме с голям бюджет като грандовете, но се стараем. Оптимист съм за бъдещето”, добави треньорът.

Футбол. Красимир Балъков: Доста от лидерите ще губят точки в Каварна

Каварна.
Отборът на Черноморец се очертава като един от претендентите за титлата, но бургазлии направиха грешна стъпка в Каварна, след равенство 1:1. Все пак, отборът на Красимир Балъков остава без поражение до момента в „А” група. Ето и коментарът на мениджъра след мача:
„На фона на 90-те минути, можем да бъдем доволни от резултата, въпреки че търсихме трите точки. Съперникът игра затворено, компактно и организирано. Такъв им е стилът. Не считам Калиакра за слаб отбор. И други от лидерите ще губят точки на този стадион”, заяви Балъков. Той допълни, че равенство в понеделник между Литекс и Левски би устроило Черноморец най-много.

Футбол: Класиране в българската „А” група

София. Класиране в „А” група, след изиграването на днешните срещи от 11-ия кръг:

14. Академик 11 8:16 8
15. Миньор 10 10:21 5
16. Видима 10 7:20 5

Футбол: Калиакра и Черноморец завършиха наравно 1:1 | 0 брой коментари | Регистрация