2024-04-26 @ 09:56 EEST
ДОБРУДЖА ШАМАРОСА ЧЕРНОМОРЕЦ В РЕГИОНАЛНОТО ДЕРБИ
СпортФутболистите на Добруджа победиха Черноморец (Балчик) в регионалното дерби в 15-ия кръг на Източната "Б" група.

динственото попадение в мача реализира Валери Михайлов. В 74-ата минута той се възползва от грешка в отбраната на домакините, след което с премерен удар преодоля вратаря Теменлиев. "Жълто-зелените" можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, тъй като през първото полувреме Здравко Петров, Николай Колев и Данков се разминаха с гола, а в последните секунди на първото полувреме Младен Димитров нацели напречната греда след удар с глава.

Балчиклии също имаха своите възможности за гол. Първо Куртев пропиля златен шанс да открие резултата в 10-ата минута, а в 37-ата минута бе отменен гол на Емил Тодоров заради засада. През втората част отново Николай Колев пропусна да се разпише, но логиката възтържествува в 74-ата минута, когато Михайлов бе точен. Пак той в края на мача можеше да запише името си сред голмайсторите, но нацели гредата. След този кръг балчиклии се смъкнаха на шестото място с 20 точки, а Добруджа е плътно зад тях с точка по-малко. Резултати от 15-ия кръг на Източна "Б" група: Черноморец (П-е) - Несебър 0:0, Светкавица - Спартак (Пд) 0:0, Черноморец (Бч) - Добруджа 1919 0:1, Любимец - Лудогорец (Разград) 1:1 и Брестник - Доростол 2003 1:0.

ДОБРУДЖА ШАМАРОСА ЧЕРНОМОРЕЦ В РЕГИОНАЛНОТО ДЕРБИ | 0 брой коментари | Регистрация