2024-04-27 @ 05:06 EEST
ДОБРИЧЛИЯ СПЕЧЕЛИ БРОНЗ В СИЛЕН ТУРНИР В СТОЛИЦАТА
Спорт18-годишният възпитаник на ФСГ “Васил Левски” (Добрич) Мартин Кондов спечели бронзов медал в турнира по силов трибой “Джони спорт – храм на силата”.

Състезанието се проведе в столицата. В него участваха близо 50 състезатели, които определиха призьорите в три категории. Най-многобройна бе кат. до 85 кг, спечелена от Георги Димов от Стара Загора с трибой от 670 кг. В кат. до 100 кг добруджанецът събра резултат от 620 килограма.

Постиженията в отделните му движения са: клек - 220, лег – 150 и тяга -250. Най-добрият му резултат е 650 кг, но дори и да беше го постигал, пак нямаше да стане втори. Победител стана представителят на домакините Теодоси Цветков от Джони спорт – София с 670 кг, следван от Леон Василев (София) с 655 кг.

“Тренирам от 3 години във фитнес зала “Станго пост”, която се намира до Бакарди клуб. През септември предстои републиканско първенство, в което искам да участвам и да представя Добрич”, заяви Мартин Кондов.

Шампион при най-тежките над 100 кг стана Любомир Емилов от Перник с 680 кг.

ДОБРИЧЛИЯ СПЕЧЕЛИ БРОНЗ В СИЛЕН ТУРНИР В СТОЛИЦАТА | 0 брой коментари | Регистрация