2024-04-26 @ 10:12 EEST
Фетел триумфира в Австралия
Спорт Световният шампион с Ред Бул Себастиан Фетел спечели първото състезание от календара на Формула 1 Гран При на Австралия. Фетел победи Люис Хамилтън в Мелбърн с 22,2 секунди, като руснакът Виталий Петров с Рено остана на трето място. Това е 11-та победа за германеца в общо 63 старта на "кралските гонки", като миналата година пилотът на Ред Бул се превърна и в най-младия световен шампион във Формула 1.

Пилотът на Ферари Фернандо Алонсо не успя да се качи на подиума, като завърши четвърти, докато съотборникът на Фетел Марк Уебър остана на пето място на домашното си състезание. / http://www.bgnes.com/