2024-04-26 @ 16:38 EEST
Мечката отказа Калиакра в скандален мач срещу Локомотив (Пловдив)
Спорт "Смърфовете" стигнаха до трите точки в Каварна след гол от засада и спорна дузпа

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Калиакра в Каварна в последния мач от програмата на 23-ия кръг на "А" група. Двубоят бе скандален и много нервен, след като съдията Богомил Маринов-Мечката очевидно изпусна контрола още в началото. До края той показа 10 жълти картона. Зарядът беше огромен, тъй като "смърфовете" се нуждаеха на всяка цена от победата, която да ги остави в биткaта за 4-ото място, което ще да даде възможност на тима да играе в евротурнирите, ако ЦСКА бие Славия на финала за Купата на България. В същото време пък Калиакра се бори със зъби и нокти за оцеляването си в елита.

Локо (Пд) успя да поведе с доста спорни голове в 26-ата и 31-ата минути. Първо Николас Раймонди откри, а домакините имаха претенции за засада на Базил Де Карвальо, който впоследствие асистира на уругваеца.

Пет минути по-късно Христо Златински от дузпа удвои преднината на гостите. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Детелин Димитров срещу Драги Коцев. Капитанът на домакините пръв игра с топката и не стана ясно дали закачи изобщо играча на "смърфовете".

Именно тези два гола предрешиха крайния изход от мача и почти отчаяха домакините. Още преди почивката обаче избраниците на Тони Здравков намалиха резултата. В 38-ата минута много дейният Детелин Димитров се разписа за 1:2. През второто полувреме гостите предимно се бранеха. Сръбският треньор на Локо (Пд) Саша Николич подсили защитата с Пламен Крачунов и Валери Георгиев. Вкаралият първия гол Николас Раймонди пък напусна терена двайсетина минути преди края.

Домакините правеха опити да стигнат до изравнителното попадение, но не успяха. Десетина минути преди края след изпълнение на ъглов удар Иван Александров бе изблъскан в гръб от Самир Бенжалюн пред голлинията на "смърфовете", но сигнал за дузпа не последва, въпреки бурните протести на каварненци.

В 4-ата минута на продължението гостите пък вкараха трети гол чрез Сержиньо. Португалецът бе изведен очи в очи срещу Йордан Господинов и без проблем прати топката в мрежата му за крайното 3:1 за "смърфовете".

С победата Локо (Пд) вече има 39 точки и е на 5-о място. Заемащият 4-ата позиция Локо (Сф) е с 41. Калиакра пък остана на незавидното 14-о място с едва 17 точки, с колкото е и Сливен. По-малко има единствено Видима-Раковски (16). /БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК

КАЛИАКРА - ЛОКО (Пд) 1:3
0:1 Николас Раймонди (26), 0:2 Христо Златински (31-дузпа), 1:2 Детелин Димитров (38), 1:3 Сержиньо (90+4)
КАЛИАКРА: 12.Йордан Господинов, 30.Милен Бонев, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 7.Лъчезар Балтанов, 8.Ивайло Раденцов (77-31.Георги Филипов), 10.Николай Петров, 14.Иван Райчев (23-3.Мартин Димов), 20.Марко Марков (61-18.Десислав Русев), 9.Иван Александров, 23.Георги Станчев
Резерви: 1.Цветан Димитров, 3.Мартин Димов, 6.Майкъл Тевия, 11.Деян Кателиев, 15.Антон Петров, 18.Десислав Русев, 31.Георги Филипов
loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 5.Юнес Бенжалюн (59-6.Пламен Крачунов), 44.Любомир Витанов, 55.Мартин Кавдански, 24.Самир Бенжалюн, 7.Йордан Тодоров, 10.Сержиньо, 16.Христо Златински, 99.Николас Раймонди (69-80.Габор Ерош), 29.Драги Коцев (80-3.Валери Георгиев), 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 28.Тодор Тодоров, 3.Валери Георгиев, 6.Пламен Крачунов, 11.Рангел Абушев, 17.Боян Дойкич, 22.Дмитрий Дюран, 80.Габор Ерош

Каварна,
стадион "Калиакра"
Съдия: Богомил Маринов
Жълти картони: Георги Филипов, Лъчезар Балтанов, Детелин Димитров, Иван Александров (Калиакра); Любомир Витанов, Николас Раймонди, Пламен Крачунов, Сержиньо, Флориан Лучини, Христо Златински (Локо Пд)

Мечката отказа Калиакра в скандален мач срещу Локомотив (Пловдив) | 0 брой коментари | Регистрация