2024-04-27 @ 06:38 EEST
ЕВРО 2012: България не успя да спечели срещу Черна гора – 1:1
СпортПодгорица. България не успя да победи Черна гора - 1:1. Голът за отбора на Лотар Матеус вкара Ивелин Попов в 66-ата минута. 14 минути по-рано Джалович откри за домакините. Двубоят бе от квалификационна група „G” за европейското първенство през 2012 година в Полша и Украйна.

Двубоят започна с положение за Черна гора. Още в третата минута Мирко Вучинич имаше шанс да вкара, но ударът му не успя. Малко по-късно халфът на ЦСКА Маркиньос, който прави дебют с националния екип стреля, но не уцели вратата. До края на полувремето Вучинич вкара топката във вратата на България, но голът бе отменен, заради засада. Павичевич и Баша уцелиха по една греда минути преди почивката.
В началото на второто полувреме Черна гора откри резултата. Джалович засече с глава центриране на Божович и вкара за 1:0 в 52-ата минута. В 66-ата минута Ивелин Попов изравни резултата след хубава атака. Последваха силни минути за България. Отново Попов и Христо Янев направиха пропуски. До края на мача българите пропуснаха нови добри положения за гол.
След равенството българите остават четвърти в групата с 5 точки, колкото има и третия Швейцария. Лидер е Англия с 11, толкова има и втория Черна гора. Последното място заема Уелс без спечелена точка.
Следващият мач на България е на 2 септември срещу Англия в София.

Стартови състави:

България: Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Иван Иванов, Петър Занев, Станислав Манолев, Стилян Петров (К) (46 – Чавдар Янков), Христо Янев, Маркиньос, Мартин Петров, Ивелин Попов.

Черна гора: Божович, Павичевич, Баша, Вучинич (К), Джалович, Петкович, Пейович, Зверотич, Дринчич, Божович, Савич.

ЕВРО 2012: България не успя да спечели срещу Черна гора – 1:1 | 0 брой коментари | Регистрация