2024-04-26 @ 21:31 EEST
АРСЕНАЛ И ЧЕЛСИ СПРЯХА ДЪХА
Спорт Арсенал направи най-добрия си мач от началото на новия сезон и сломи Челси с хокейното 5:3 на „Стамфорд Бридж". Лондонското дерби оправда, та дори и надмина всички предварителни очаквания. Двубоят предложи инфарктни обрати, майсторски изпълнения и нелепи грешки. Поражението бе второ поредно за "сините" от градски съперник, след като загуби преди седмица и от КПР.

Арсенал пък започва все повече да набира скорост, а Робин ван Перси блесна днес, бележейки хеттрик срещу Челси. Всичко започна повече от добра за домакините, които поведоха още в 14-ата минута. Франк Лампард бе оставен непокрит в пеналта и засече с глава перфектно центриране на Хуан Мата. „Топчиите" обаче показаха, че нямат никакво намерение да се предават и стигнаха до изравняването след чудесно конструирана атака. Рамзи изведе Жервиньо сам срещу Чех, африканецът не се полакоми и бутна топката към останалия сам срещу опразнената врата Ван Перси, който нямаше как да сбърка. Секунди преди почивката обаче ДжонТери даде нова преднина на „сините". Капитанът засече центриране от корнер и успокои домакините. Арсенал обаче отново отвърна бързо на удара. Андре Сантош използва ново чудесно подаване на Сантош и плъзна топката между краката на Чех - 2:2. В 56-ата минута Арсенал вече водеше. Тио Уолкът се разписа след чудесна солова акция, преминавайки и с малка доза късмет през няколко защитници на „сините. Най-интересното в тази среща обаче тепърва предстоеше. Хуан Мата, който направи отличен мач днес докара нещата до 3:3 след страхотен далечен удар. „Сините" тръгнаха да печелят мача, но се пропукаха в защита. В 85-ата минута отбраната на Челси сбърка фатално. Малуда върна много лошо назад към Тери, той пък се подхлъзна в най-неподходящия момент, Ван Перси овладя, заобиколи елегантно Чех и отново даде преднина на своите. Секунди по-късно нова чудесна контра на „топчиите" бе завършена със зверски фалцов удар от холандеца, който оформи крайното 3:5.

С успеха си днес Арсенал се доближи само на 3 точки от „сините", които остават с 19 точки. „Артилеристите" обаче все още са извън местата, даващи право на класиране в евротурнирите.