2024-04-27 @ 03:56 EEST
ЦАР ФУТБОЛ БРОДИ ИЗ ЕВРОПА
СпортМИЛАН ПОЖЕЛА НИКОЛАЙ МИХАЙЛОВ ЗА 7,5 МЛН. ЕВРО  Националният вратар на България Николай Михайлов е много близо до трансфер в италианския шампион Милан. Според вестник „Ла Стампа” треньорът на тима Масимилиано Алегри, който преподписа договора си, ще се опита да привлече българина през лятото.

Алегри се интересуваше от стража на Твенте още през лятото на 2011 година, но тогава трансферът не се осъществи. В Милано търсят млад вратар, който да замени Марко Амелия и Флавио Рома. Самият Михайлов сподели след награждаването на церемонията „Футболист на годината”, че му е време за трансфер в голям клуб, и изрази желанието си да играе в Серия "А". „Ла Стампа” смята, че Милан ще плати 7,5 милиона евро за бившия вратар на Левски.

"СЪН": БЕРБАТОВ ОТИВА В БАЙЕРН  Изглежда, че Димитър Бербатов ще напусне Манчестър Юн. За това убедено твърди вестник "Сън". А и снимката в самолет, кацнал във Франкфурт, допълнително засилва спекулациите. Според изданието Митко, който е пристигнал в Германия в компанията на своя мениджър, е много близо до Байерн. Дори се спряга и трансферна сума от 8 милиона евро. По всичко личи, че Берба ще напусне Юнайтед, след като в последните три години медиите не успяха да го трансферират. Твърди се, че към голмайстора на Висшата лига за миналия сезон интерес има още от бившия му клуб Леверкузен. В началото на годината от Манчестър Юнайтед обявиха, че бившият български национал ще получи нов едногодишен договор. Сегашното му споразумение изтича през лятото.

МЕСИ ПОКАЗА "ЗЛАТНАТА ТОПКА", БАРСА ПРЕКЪРШИ БЕТИС В ГОЛОВО ШОУ  Шампионът на Испания Барселона се поздрави с трудна победа с 4:2 на "Камп Ноу" над Бетис в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Преди началото на мача аржентинската суперзвезда на Барса Лионел Меси показа "Златната топка", която спечели за трета поредна година преди броени дни. Капитанът Карлес Пуйол пък представи на феновете трофея от световното клубно първенство.

Бетис започна доста смело и в първите няколко минути създаде проблеми за отбраната на каталунците.  В 7-ата минута нападателят Хорхе Молина изскочи сам срещу Виктор Валдес, но вратарят на домакините се намеси блестящо. Секунди след това обаче Валдес отново трябваше да се проявява, този път след удар на играч на Бетис с глава. Барса обаче издебна своя момент и още в 10-ата минута откри резултата - Чави бе на точното място в точния момент и изпрати в мрежата отбилата се от гредата топка след удар на Сеск Фабрегас. Само две минути по-късно резултатът вече бе 2:0, след като Меси засече центриране на Алексис Санчес отляво. Гостите обаче не се паникьосаха и в 22-ата минута Рубен Кастро отправи опасен шут, но топката излезе в аут. В 32-ата минута обаче същият този Кастро наказа грешка в защитата на "блаугранас". Той бе "забравен" от бранителите на Барса след подаване на Салва Севийя и от непосредствена близост с лекота намали на 1:2 - първи допуснат гол от Барса на "Камп Ноу" от началото на сезона в Примера. Мачът се завърза още повече седем минути след почивката, когато влезлият в игра на полувремето Роке Санта Крус открадна топката, възползвайки се от грешка на Андрес Иниеста в средата на терена, и даде началото на атака за Бетис. После парагваецът получи топката от Рубен Кастро и с много прецизен удар не остави шансове на Валдес - 2:2. От тук до края на мача каталунците се хвърлиха в атаки, но не стигнаха до победата лесно и бързо. Ключов момент в срещата бе 71-ата минута, когато втори жълт картон получи защитникът на Бетис Марио - за фаул срещу Меси. Това наклони везните в полза на Барселона и в 75-ата минута неуморимият Санчес стреля в аут с глава от чудесна позиция след центриране на Алвеш, но секунди след това чилиецът бе точен за 3:2. Той получи чудесен пас от Чави и със силен удар успя да матира Еспиноса. Интригата окончателно приключи в 85-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на Барса след игра с ръка на защитника на гостите Дорадо в наказателното си поле. Меси не сбърка от бялата точка и оформи крайния резултат. Победата позволи на Барселона да остане на 5 точки от водача в класирането Реал (Мадрид). Столичани са с 46, а каталунците - с 41. Бетис е 11-и с 22 точки.

20. Сарагоса    18        2          5          11        14:33    11

ОПЕРИРАТ МАРАДОНА ЗАРАДИ КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ  Легендата на световния футбол Диего Марадона бе приет по спешност в частна клиника в Дубай с камъни в бъбреците, съобщиха от футболния клуб Ал Васъл, където 51-годишният аржентинец е старши треньор. Очакваше се да бъде опериран още снощи, защото здравето му е сериозно застрашено. Проблемът с бъбреците му бе установен по-рано през деня след медицински преглед. След лошата новина той е бил оставен под лекарско наблюдение, а медиците решили, че се налага спешна интервенция.

ИНТЕР ИЗЛЪГА МИЛАН В ГРАДСКОТО ДЕРБИ Интер спечели дербито на Милано срещу градския си съперник Милан с 1:0. „Росонерите" бяха по-добрият отбор през по-голямата част от срещата, но „синьо-черните" спокойно чакаха своя миг и нанесоха печелившия удар след почивката. След това поражение Милан остава на второ място в подреждането с 37 точки, на точка зад лидера Ювентус. Интер пък събра 32 и по всичко личи, че „нерадзурите" не са изгубили шансове за Скудетото.

Двубоят започна с масиран натиск на Милан. Първата голова възможност се откри пред Пато в 10-ата минута, но бразилецът би твърде силно от много удобно положение и топката мина високо над вратата. В 20-ата минута шанс се откри и пред Боатенг. След заучено изпълнение на корнер, непокритият Боатенг получи пас по земя в пеналта, но мерникът му изневери. Интер създаде първата си по-опасна възможност едва в 40-ата минута. Нагатомо центрира, Алварес овладя в наказателното, но не успя да нанесе хубав удар от непосредствена близост и Абиати спаси. В тези последни минути преди почивката Интер владееше повече топката, но полувремето завърши така, както започна - с шанс за Милан. Ван Бомел разтресе напречната греда с бомбен шут от дъгата на пеналта.

Втората част започна по приказен за „нерадзурите" начин. Абате сбърка фатално и се размина с топката, което отвори празно пространство до вратата на Диего Милито, който с премерен диагонален удар матира Абиати - 0:1. Попадението окрили играчите на Клаудио Раниери и те определено заиграха по-добре. Юто Нагатомо имаше шанс за втори гол, но далечният му шут мина покрай гредата. Постепенно Милан отново взе инициативата. В 75-ата мин. Ночерино нахлу по крилото и върна в пеналта, там негов съотборник хитро отклони, но Пато не успя да добута топката във вратата. Масимилиано Алегри хвърли всичките си козове в игра и пусна ветерана Кларънс Зеедорф. Той бе близо до изравнителен гол в 82-ата минута, но силният му шут излезе на сантиметри в аут. В последните минути пред вратата на Интер вря и кипя. Хубав шанс се откри пред Пато, но Сезар отново се намеси добре и подпечата победата на Интер.

20. Новара       18        2          6          10        18:35    12

ВЕНГЕР СЕ ОПРАВДА СЪС СЪДИЯТА  Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер хвърли част от вината за поражението от Суонси с 2:3 върху главния рефер на двубоя. Според френския спец, съдията е дал измислена дузпа за „лебедите", от която те изравниха за 1:1. „Играхме срещу добър отбор, но последните ни две загуби станаха заради много специфични обстоятелства. Нямахме късмет, тъй като дузпата за Суонси бе несъществуваща. След това обаче вината пада и върху нас, тъй като след 2:2 допуснахме да ни поведат бързо", заяви Венгер. „Играхме за победа и към края хвърлихме всичко напред, но направихме непростима грешка при третия им гол, която е трудна за обяснение", призна Венгер. „Признавам, че съм притеснен от играта ни в защита. Ние обаче можем да се изкачим нагоре в класирането, когато всичките ни контузени играчи се възстановят", заяви още наставникът на „топчиите".