2024-04-26 @ 13:17 EEST
ТРЕТА ЗАГУБА ЗА КАЛИАКРА
СпортТрета поредна загуба от началото на пролетния полусезон записаха футболистите на Калиакра. След домакинските поражения от Монтана с 3:2 и от Литекс с 2:0, вчера те отстъпиха при гостуването си на ЦСКА с 3:1 в мач от 18-ия кръг на "А" група. По този начин новият треньор на "червените" Стойчо Младенов дебютира с успех при третото си назначение начело на отбора.

Домакините бяха господари на терена и очаквано стигнаха до трите точки. Гостите от своя страна чакаха своя шанс на контраатака и успяха да се възползват от грешка на "армейската" отбрана, за да стигнат до почетно попадение. До почивката обаче беше отбелязан само един гол. Младокът Ангел Грънчов беше точен в 10-ата минута, когато засече с глава центриране на Борис Галчев от ъглов удар. До края на първите 45 минути "армейците" владееха повече топката, разиграваха, но трудно успяваха да сътворят нещо пред Григоров. Гостите от Каварна освен че се бранеха умело, се опитваха и да атакуват. След половин час игра грешка на Мболи за

малко да доведе до гол за Калиакра. До този момент ЦСКА нямаше голово положение от игра. Веднъж и Борис Галчев от фаул беше близо да удвои. В 34-ата минута Станислав Костов направи уникален пропуск. Присо навлезе в наказателното поле  по дясното крило и подаде към младока. Той се опита да си поведе топката в движение, за да финтира вратаря. Поемането беше много лошо и кълбото се чукна от външната страна на лявата греда и излезе в аут. В края на полувремето много активният Антон Карачанаков пък с глава стреля право в ръцете на Григоров.
След паузата събитията на терена не се промениха. Още в самото начало "армейците" стигнаха до втори гол. Слави Костов центрира отляво към втора греда, Присо върна към Галчев, който се опита да шутира. Получи се обаче подаване към Мораеш, който прати топката в мрежата за 2:0. "Червените" продължаваха да доминират и да търсят ново попадение. В 79-ата минута обаче домакините проспаха отбита от Мболи топка, от което се възползва Яшар, за да вкара за 1:2. В 90-ата гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Герасим Заков. В ответната атака Жуниор Мораеш сложи точка на спора, след като финтира вратаря и още двама защитници, за да оформи крайното 3:1.
Състави: ЦСКА: Мболи, Бандаловски, Крачунов, Грънчов, Адемар, Галчев, Стоянов, Присо, Карачанаков (87–Вл. Иванов), 14. Костов (66– А. Томас), 10. Мораеш (90–Дюлгеров).

Калиакра: Григоров, Димитров, Ковачев, Маджиров,  Бонев (27–Чавдаров), Коруджиев, Райчев, Кючуков, Филипов (75– Уеа), Цачев (52–Яшар), Заков.

Славия 1913 (София) - Миньор (Перник)            късно вчера
Черно море (Варна) - Ботев (Враца)    днес от 15.30 ч.

1. Лудогорец         17            13            3              1              41:7         42
 2. ЦСКА  17            12            3              2              35:13       39
 3. Черноморец      17            11            3              3              27:7         36
 4. Левски               16            12            0              4              28:17       36
 5. Литекс               17            10            4              3              32:15       34
 6. Славия               16            9              3              4              25:20       30
 7. Локо (Пд)           17            9              3              5              24:20       30
 8. Черно море       16            7              4              5              18:9         25
 9. Миньор              16            4              6              6              17:18       18
10. Монтана            16            4              5              7              15:26       17
11. Локо (Сф)         17            4              4              9              18:27       16
12. Берое               17            4              3              10            14:26       15
13. Ботев (Вр)         16            3              5              8              12:21       14
14. Видима             17            2              4              11            8:33         10
15. Калиакра           17            1              4              12            12:32       7

16. Светкавица 17        0          2          15        4:39     2