2024-04-27 @ 00:53 EEST
СЕДЕМ ГОЛА В МРЕЖАТА НА КАЛИАКРА
СпортОтборът на Калиакра загуби със 7:1 при гостуването си на Черно море в мач от 24-тия кръг на "А" група и се закотви на дъното в класирането.  "Моряците" откриха головата си сметка на стадион "Тича" още в 11-ата минута, когато Георги Илиев центрира от корнер, а Живко Атанасов надскочи всички и с глава прати топката в мрежата. В 23-ата минута Миро Манолов  бе повален в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа, реализирана от Георги Илиев.

В 30-ата минута, след ново центриране на Илиев, Александър Александров с глава вкара за 3:0. При този резултат завърши първото полувреме. Веднага след почивката резултатът набъбна на 4:0, след като Румен Николов засече топката след центриране отдясно. В 67-ата минута Георги Илиев вкара за 5:0 по изключително красив начин след странична ножица, а в 75-ата минута Павел Ковачев си вкара ефектен автогол и резултатът стана 6:0. Две минути преди края на редовното време Георги Илиев отбеляза седмия гол за Черно море и така оформи своя хеттрик. В последната минута на добавеното време Иван Цачев вкара почетното попадение за Калиакра. “Доволен съм много от победата. Радва ме представянето на младите футболисти, както и това, че не подценихме съперника и играхме сериозно. Не очаквах толкова изразителен успех, но в интерес на истината можехме да бием и с повече", каза след мача старши треньорът на Черно море Стефан Генов.

Състави: Черно море - Денчев, С. Александров (64–Андреев), Атанасов, Ал. Александров, Илиев, Попов, Фернандес, Манолов (26–Николов), Божилов, Камазола (56–Митев), Симеонов.

Калиакра: Цв. Димитров, Д. Димитров (19–Кичуков), Костов (67–Цачев), Ковачев, Андонов, Яшар, Филипов (46–Маджиров), Садула, Заков, Събев, Бонев.

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

1. ЦСКА  23            18            3              2              49:13       57

2. Лудогорец          24            17            3              4              59:13       54

3. Черноморец       24            15            6              3              46:14       51

4. Литекс                23            14            6              3              41:19       48

5. Левски               24            15            2              7              39:23       47

6. Славия               23            13            4              6              36:29       43

7. Локо (Пд)           23            13            4              6              32:27       43

8. Черно море        24            13            4              7              37:15       43

9. Миньор              24            7              7              10            27:34       28

10. Берое 24            7              6              11            24:32       27

11. Ботев 24            5              6              13            18:33       21

12. Монтана            23            5              5              13            19:39       20

13. Локо (Сф)          24            4              6              14            20:42       18

14. Видима             24            3              4              17            13:45       13

15. Калиакра           24            2              4              18            19:53       10

16. Светкавица        23            1              4              18            6:54         7