2024-04-26 @ 13:34 EEST
Франция и Англия поделиха точките в първия си мач на Евро 2012
СпортПетлите” и „Трите лъва” завършиха 1:1 на „Донбас Арена” в Донецк в първия мач от Група “D”

Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Франция и Англия не успяха да се победят и поделиха точките след 1:1 в първия си мач от Група “D” на Евро 2012. „Трите лъва” поведоха с гол на Джолиън Лескът (30), но малко след това съотборникът му в Манчестър Сити Самир Насри (39) изравни.

Първото полувреме на „Донбас Арена” в Донецк бе доста равностойно. Първият шанс за гол се откри пред англичаните в 15-ата минута, когато Ашли Йънг изведе Джеймс Милнър зад отбраната на "петлите" и последният преодоля вратаря Юго Лорис, но не улучи опразнената врата.

След половин час игра „Трите лъва” поведоха в резултата. Стивън Джерард центрира от фаул, а Джолиън Лескът се измъкна от опеката на Алу Диара и от 5 метра с глава простреля Юго Лорис за 0:1. Това бе първи гол за бранителя на Манчестър Сити в едва 17-ия му мач с екипа на Англия. Само 5 минути по-късно Алу Диара не сполучи да изравни на два пъти с глава, като в първия случай ударът му бе отразен от Джо Харт, а след това стреля в аут.

В 39-ата минута „петлите” изравниха, след като Рибери подаде към Самир Насри, който от границата на наказателното поле нанесе страхотен удар по земя и препарира Джо Харт за 1:1. До края на първата част Бензема направи един пропуск и резултатът остана непроменен.

След почивката играта се накъса и съперниците трудно стигаха до опасни положения за гол. Карим Бензема отправи два опасни удара, но първият бе спасен от Джо Харт, а при втория топката срещна главата на Стивън Джерард и излезе в корнер. В самия край на мача „петлите” опитаха да установят натиск, но така и не успяха да отбележат победен гол.

Най - интересното по минути - ТУК
Програма и класиране на Група "D" - ТУК

1:1 Джолиън Лескът (30), 1:1 Самир Насри (39)

Франция: 1.Юго Льорис, 2.Матийо Дебюши, 3.Патрис Евра, 4.Адил Рами, 5.Филип Мексес, 6.Йоан Кабай (84 - 20.Хатем Бен Арфа), 7.Франк Рибери, 11.Самир Насри, 15.Флоран Малуда (84 - 19.Марвин Мартин), 18.Алу Диара, 10.Карим Бензема

Англия: 1.Джо Харт, 2.Глен Джонсън, 3.Ашли Коул, 6.Джон Тери, 15.Джолиън Лескът, 4.Стивън Джерард, 11.Ашли Йънг, 16.Джеймс Милнър, 17.Скот Паркър (77 - 8.Джордан Хендерсън), 20.Алекс Окслейд-Чембърлейн (77 - 21.Джърмейн Дефоу), 22.Дани Уелбек (90 - 7.Тео Уолкът)

Донецк, “Донбас Арена” - 47 700 зрители

Съдия: Никола Рицоли (Италия)
Жълти картони: Алекс Окслейд-Чембърлейн, Ашли Йънг (Англия)

Франция и Англия поделиха точките в първия си мач на Евро 2012 | 0 брой коментари | Регистрация