2024-04-27 @ 00:38 EEST
Касано и Балотели пратиха Италия на 1/4-финал
Спорт „Скуадра Адзура” очаквано победи Ейре с 2:0 в последния си мач от Група “C”

Италия победи Ейре с 2:0 в последен мач между двата тима от Група „C” и се класира за 1/4-финалите на Евро 2012. Головете за „Скуадра Адзура” отбелязаха Антонио Касано (35) и Марио Балотели (90).

Мачът в Познан започна с доста високо темпо, като пще в първите секунди италианците сгрешиха в отбрана и Роби Кийн се озова опасно близо до Буфон, но стражът на Ювентус стигна първи до топката. Постепенно „Скуадра Адзура” взе инициативата наложи натиск, който бе материализиран в 35-ата минута, когато Касано засече топката с глава след центриране от корнер. След това кълбото се удари в страничната греда и топна с целия си обем за голлинията – 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Второто полувреме започна с натиск на Италия, но в 49-а минута Касано пропусна чудесна възможност. В 51-а удар на Де Роси от границата на наказателното поле мина над вратата. Четири по-късно Гивън спаси шут на Ди Натале. Секунди след това Киелини получи травма и бе принудително заменен от Бонучи. В средата на втората част Ейре се активизира, но не стигна до нищо опасно пред Буфон. В 78-а минута Джиджи спаси своите след изстрел на Андрюс от фаул. В 90-а Балотели вкара великолепен гол, след като акробатично засече центриране от корнер и разстреля Гивън.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
1 - изстрел на Роби Кийн, но Буфон се намесва и спасява
2 - Даниеле Де Роси шутира мощно, но и неточно встрани от вратата на Шей Гивън
5- пасивно начало за италианците
9 - постепенно "Скуадра Адзура" взе инициативата и започна да натиска, но до момента безрезултатно
11 - опасно центриране на Касано, но Ричард Дън чисти в корнер
16 - Роби Кийн бе спрян от италианския бранител Андреа Бардзали, който се възстанови от контузия и играе първия си мач на Евро 2012
26 - играта на стадиона в Познан се поуспокои, като ирландците дебнат за скоростни контраатаки
31 - Ди Натале стреля от точката на дузпата и топката срещна рамото на Сейнт Леджър, но въпреки това италианците поискаха дузпа, каквато не получиха
35 -  topka.jpg ГОООЛ! Италия повежда. След центриране от корнер Антонио Касано засече топката с глава, след което тя се удари в страничната греда и тупна зад голлинията - 1:0
43 - италианците продължават на натискат и търсят втори гол

48 - опасно центриране на италианците отляво, след което Ди Нателе стреля, но топката рикошира в тялото на ираландски бранител и излезе в корнер
49 - Касано на чудесна позиция за гол, но ударът му е избит от Ричард Дън
57 - smqna.jpg Принудителна смяна за Италия. Джорджо Киелини се контузи и бе сменен от Бонучи
61 - грубо нарушение на Джон О'Шей, но съдията му спести втори жълт картон
63 - smqna.jpgСмяна за Италия. Алесандро Диаманти сменя Антонио Касано
65 - smqna.jpgСмяна за Ейре. Макгийди е сменен от Шей Лонг
69 - Андреа Пирло стреля неточно от фаул над вратата
75 - smqna.jpgСмяна за Италия. Марио Балотели влиза на мястото на Антонио Ди Натале
78 - италианците се прибраха и започнаха да бранят крехкия си аванс
79 - силен изстрел от фаул на Кийт Андрюс, но Буфон спасява, а след това бранител чисти
85 - Диаманти стреля от фаул право в стената на ирландците
86 - smqna.jpgСмяна за Ейре. Саймън Кокс смени Роби Кийн
90 - topka.jpg ГОООЛ!  Италия удвоява преднината си. Марио Балотели вкарва страхотен гол със странична ножица за 2:0

1:0 Антонио Касано (35), 2:0 Марио Балотели (90)

Италия
: 1.Джанлуджи Буфон, 15.Андреа Бардзали, 3.Джорджо Киелини (57 - 19.Леонардо Бонучи), 6.Федерико Балдзарети, 7.Иняцио Абате, 5.Тиаго Мота, 8.Клаудио Маркизио, 16.Даниеле Де Роси, 21.Андреа Пирло, 11.Антонио Ди Натале (75 - 9.Марио Балотели), 10.Антонио Касано (63 - 22.Алесандро Диаманти)

Ейре: 1.Шей Гивън, 2.Шон Сейнт Леджър, 3.Стивън Уорд, 4.Джон О'Шей, 5.Ричард Дън, 6.Глен Уилън, 7.Ейдън Макгийди (65 - 19.Шей Лонг), 8.Кийт Андрюс, 11.Деймиън Дъф, 9.Кевин Дойл, 10.Роби Кийн (86 - 20.Саймън Кокс)