2024-04-27 @ 03:37 EEST
МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ШАХ СЕ ПРОВЕДЕ В ГЕН. ТОШЕВО
СпортІІІ Международен отборен детски турнир по ускорен шахмат за „Купа Ген. Стефан Тошев” се проведе в Генерал Тошево на 16 юни. Организатори на събитието бяха общината, ШК "Спортист-21 век" и Центърът за работа с деца. Тази година участие взеха 6 отбора от по 10 състезатели от три държави - България, Русия и Румъния. Тимът на Ген. Тошево бе в състав по дъски: 1. Иван Георгиев-капитан, 2. Живомир Милчев, 3. Михаил Байчев, 4. Станчо Николов, 5. Иван Николов, 6. Преслав Пенков, 7. Искрен Пенков, 8. Борис Байчев, 9. Никола Филипов, 10. Атанас Димитров, резерви: Станислав Димитров,Светлозар Иванов и Живко Велинов.

Турнирът бе много оспорван, всички участници показаха добрите си умения и желание за победа. Най-добър бе отборът на Мангалия, Румъния, който завоюва 1 място отборно с 5 отборни победи - 10 т. Втори се класира сборният тим Интелекти БГ - 8 т., трети стана отборът на Русия - 1. Генералтошевският тим остана на 4 място. Победителите бяха наградени с купи. Освен отборно, шахматистите се състезаваха и индивидуално по дъски. Генералтошевци завоюваха 4 медала, като един от които  златен - на Борис Байчев. НДТ

МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ШАХ СЕ ПРОВЕДЕ В ГЕН. ТОШЕВО | 0 брой коментари | Регистрация