2024-04-27 @ 00:13 EEST
България ще се бори за бронз във волейбола

България загуби с 1-3 гейма (21:25, 15:25, 25:23, 23:25) от Русия в полуфиналите на олимпийския турнир по волейбол и ще се бори за бронза в неделя.

Първият гейм започна добре за нас и след добра атака на Соколов поведохме със 7:4. Постепенно руснаците обаче изравниха играта и дори излязоха напред с 21:19. Найден Найденов взе прекъсване за отбора си, но Сергей Тетюхин и Мусерски с добри атаки поведоха руснаците към успеха в гейма с 25:21. Окрилени от успеха в първата част, руснаците набързо с 13:5. България успя да намали разликата до 12:16 след добра атака на Николов, но Сборная отвърна и затвори гейма при 25:15.

В третия гейм България най-сетне се събуди и изравни играта на руснаците. Частта беше изключително оспорвана, но България стигна до геймбол при 24:23 след аут на Михайлов. Капитанът Владо Николов довърши руснаците с ас в следващото разиграване. Напрежението ескалира в следващия гейм и борбата за всяка точка бе много ожесточена. Соколов пропусна да реализира за 23:21 и руснаците се спасиха, а след това на свой ред поведоха с 23:22. Последва нова точка за противника ни след отличен сервис на Александър Волков.

България върна една точка за 23:24, но след това руснаците затвориха мача след успешна атака. Лидери за нашия тим бяха Цветан Соколов с 16 точки и Тодор Алексиев с 15. За Русия Максим Михайлов изпъкна с 25 точки. Така България пропусна да вземе поне сребро за втори път в историята си след второто място на Игрите през 1980 година. Сега момчетата на Найден Найденов ще се надяват да спечелят бронзов медал в неделя в мача за третото място. Срещата е от 11:30, а противник на българите ще бъде загубилият другия полуфинал между Бразилия и Италия, който е по-късно днес. / http://news.bgnes.com