2024-04-26 @ 19:52 EEST
ПОБЕДА №9 ДОБЛИЖИ ДОБРУДЖА 07 ДО СУПЕРЛИГАТА
СпортМъжкият волейболен тим на Добруджа 07 записа девета победа във Висшата лига, а с това значително увеличи и шансовете си да завърши на първо място в групата. Възпитаниците на Георги Петров разгромиха с 3-0 гейма УНСС (София) в дербито на 11-ия кръг на първенството. В отделните части домакините надделяха над столичани с 25-20, 25-21 и 25-16 точки, информират от пресцентъра клуба.

Двубоят се игра пред близо 250 зрители, които изпълниха до краен предел зала УСШ в градския парк "Св. Георги" в Добрич.
Срещата бе прекъсната за 10 минути във втория гейм при резултат 5-2 точки за добричлии. Разпределителят на „икономистите” Димчев при опита си да спаси топка се подпря на стената, където под рекламата бяха ключовете на осветлението.
След този уикенд добруджанци затвърждават лидерската си позиция, след като основния им съперник Дунав загуби с 3-0 при гостуването си на Инвестбанк Тетевен волейл. Разликата между двата тима набъбна на 5 точки.
В следващия кръг на 16 февруари Добруджа 07 гостува на Пирин Хайстер-ЛТУ.