2024-04-27 @ 06:33 EEST
Нов “Левски” отдъхна след трусовете
Спорт“Левски” взе глътка въздух след убедителна победа с 4:0 срещу Славия в контрола, която се игра на стадиона в квартал “Овча купел”. Последните няколко дни бяха тежки за “сините”, след като Илиан Илиев подаде оставка, която не бе приета. След това Даниел Боримиров се завърна като спортен директор, от отбора беше отстранен Станислав Ангелов, а футболистите понесоха солени глоби за слабата игра от началото на пролетта.

Головете в днешния двубой реализираха Базил де Карвальо от дузпа, Рене Михелич, Милен Василев и Ромейн Ели. Резултатът не показва показаното от двата отбора. Славия доминираше през почти цялото първо полувреме, когато имаше три-четири възможности за гол, а Мирослав Антонов уцели и гредата.

Илиан Илиев заложи на почти обновен състав. В защита играха Дъстли Мулдер, Даниел Димов и Ромейн Ели, а отляво Орлин Старокин. В центъра на терена започнаха Пламен Димов и Рене Михелич, а офанзивната част от състава представляваха Роман Прохазка, Милен Василев, както Илиян Йорданов и Базил де Карвальо. За днешната среща Илиан Илиев не разчита на титулярния вратар Пламен Илиев, отстранения Станислав Ангелов, национала Владимир Гаджев, Кристовао Рамос, Йордан Милиев, Нуно Пинто и Христо Йовов.

Вили Вуцов имаше много проблеми с контузени, като не успя да използва общо осем футболисти. Едно полувреме игра холандецът на проби Винсънт Лукас, който влезе в центъра на терена заедно с Янко Сандански.

Славия започна много добре двубоя и до 20-ата минута спокойно можеше да отбележи поне три попадения. В 12-ата минута Пламен Димов се подхлъзна, Мирослав Антонов пое топката, но уцели левия страничен стълб зад вратаря Михаил Иванов. В 20-ата минута Здравко Лазаров отправи удар с глава, но не уцели вратата. Минута след това ветеранът, който за пореден път беше най-добър в Славия, изпусна сам срещу стража на “Левски”, като прати топката над вратата. В 22-ата минута и Живко Желев можеше да отбележи, но от малкото наказателно поле би встрани.

В 37-ата минута съдията Николай Йорданов даде дузпа за “Левски” след нарушение срещу Илиян Йорданов. Базил де Карвальо откри резултата, след като прати топката по земя в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Диян Вълков. В следващите четири минути “Левски” набързо вкара два гола и поведе с класическото 3:0. В 39-ата минута Милен Василев проби отляво и центрира към Де Карвальо, който отклони, вратарят на Славия обаче не се справи добре. Топката попадна в Рене Михелич, който отблизо покачи на 2:0. В 41-ата минута Милен Василев вкара много красив гол за 3:0. Крилото получи топката вляво на крилото, влезе малко към центъра и от границата на наказателното поле изстреля силен шут. Топката се отби в горната греда и влетя в мрежата. Русокосият ботевградчанин бе един от най-добрите в “синия” състав не само заради гола и асистенцията, но показа много желание и добри отигравания. Много активен беше Роман Прохазка, както и Базил де Карвальо в предни позиции. В последната минута на първото полувреме именно Прохазка изпусна чисто положение, след пас на Милен Василев отляво.

На полувремето Илиан Илиев извади Прохазка и пусна Стефан Велев. Няколко минути по-късно обаче Велев се контузи и отстъпи мястото си на Гари Родригес. В 52-ата минута “Левски” поведе с 4:0. Ромейн Ели изпълни перфектно пряк свободен удар и забоде топката в горния ляв ъгъл на вратата на Славия. След 70-ата минута и двамата треньори направиха много смени. В игра за “белите” се появи Чавдар Янков, който беше аут заради контузия от 23 септември миналата година. Вили Вуцов заложи на повече юноши, същото направи и Илиан Илиев. Гари Родригес доказа, че наистина е заслужено доверието към него, след като и в този мач показа класни отигравания по крилото. В 63-ата минута именно Родригес центрира към Милен Василев, който обаче стреля в аут. В последните минути и Славия имаше една възможност за почетно попадение, но влезлият като резерва вратар на “Левски” Александър Любенов с крак изби.

Двубоят по минути ТУК

СЛАВИЯ - "ЛЕВСКИ" 0:4
0:1 Базил де Карвальо (37-дузпа), 0:2 Рене Михелич (39), 0:3 Милен Василев (41), 0:4 Ромейн Ели (52)

Славия: 13.Диян Вълков, 6.Даниел Златков (69 - Спас Георгиев), 3.Живко Желев, 17.Димо Атанасов (78 - Христов), 14.Янко Сандански, 19.Мирослав Антонов (46 - Радослав Василев), 18.Филип Филипов, 35.Антонио Ливраменто (69 - Чавдар Янков), 55.Петър Димитров (69 - Даниел Васев), 77.Здравко Лазаров (52 - Никовски), 25.Лукас (46 - Галин Иванов)
Резерви: 12.Мартин Минев, 33.Галин Иванов, 11.Радослав Василев, 8.Чавдар Янков, 71.Даниел Васев, 26.Христов, 29.Никовски, 24.Спас Георгиев

“Левски”:
89.Михаил Иванов (74 - Александър Любенов), 2.Дъстли Мулдер (69 - Стивън Петков), 35.Пламен Димов (69 - Димитър Везалов), 25.Даниел Димов (69 - Борислав Цонев), 3.Ромейн Ели (80 - Георги Стоичков), 8.Роман Прохазка (78 - 14.Пламен Илиев), 6.Орлин Старокин, 29.Рене Михелич, 22.Илиян Йорданов (46 - 77.Стефан Велев - 61 - Гари Родригес), 7.Милен Василев (74 - Доменик Аврамов), 19.Базил де Карвальо (61 - Жоао Силва)
Резерви: 1.Любенов, 5.Стивън Петков, 9.Жоао Силва, 11.Гари Родригес, 14.Пламен Илиев, 13.Димитър Везалов, 77.Стефан Велев, 18.Борислав Цонев, 34.Доменик Аврамов, 26.Георги Стоичков

Стадион: "Славия"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Янко Сандански (Славия); Милен Василев ("Левски")