2024-04-26 @ 22:40 EEST
Формула 1: Себастиан Фетел спечели квалификацията в Малайзия (ОБЗОР)
Спорт Куала Лумпур. Себастиан Фетел от отбора на „Ред Бул” спечели квалификацията преди Гран при на Малайзия. На пистата „Сепанг” трикратният световен шампион направи най-бързата си обиколка за 1.49,674 минути. Силно в квалификацията се представиха пилотите на „Ферари” Филипе Маса и Фернандо Алонсо. Бразилецът Маса даде второ, а двукратният първенец на планетата Алонсо – трето време.

От втора редица в състезанието ще потегли и Люис Хамилтън от „Мерцедес”.
Финландецът Кими Райконен с „Лотус” даде седмо време. След квалификацията той бе наказан да стартира с три места по-назад. Санкцията е заради блокиране на пилота на "Мерцедес" Нико Розберг.

Себастиан Фетел тръгва пръв в Малайзия
Трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел от отбора на „Ред Бул” спечели квалификацията преди Гран при на Малайзия.
На пистата „Сепанг” Фетел направи най-бързата си обиколка за 1.49,674 минути.
Силно в квалификацията се представиха пилотите на „Ферари” Филипе Маса и Фернандо Алонсо. Бразилецът Маса даде второ, а двукратният първенец на планетата Алонсо – трето време.

Себастиан Фетел: Помогна ми това, че пистата бе мокра
Трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви след квалификацията за Гран при на Малайзия, че мокрото трасе му е помогнало да спечели първото място в стартовата решетка. Германецът бе най-бърз в квалификацията и утре ще потегли пръв в състезанието.
Фетел коментира, че при суха писта развоят на квалификацията е щял да бъде друг. Той добави, че екипът му е избрал перфектно момента за излизане на трасето в квалификацията.

Кими Райконен с наказание за Гран при на Малайзия
Пилотът на „Лотус” Кими Райконен бе наказан с три места на стартовата решетка за състезанието за Голямата награда на Малайзия от Формула 1. Бившият световен шампион даде седмо време в квалификацията, но заради наказанието ще стартира от десета позиция.
Санкцията е заради това, че финландецът е блокирал Нико Розберг от „Мерцедес” по време на третата свободна тренировка.

Себастиан Фетел най-бърз в третата свободна тренировка в Малайзия
Трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел от отбора на „Ред Бул” бе най-бърз в третата свободна тренировка преди втория старт за сезона от най-бързата надпревара – за Голямата награда на Малайзия.
Германският пилот направи 20 обиколки на пистата „Сепанг”, като в най-бързия си тур регистрира време от 1.36,435 минути. Втори остана Люис Хамилтън с „Мерцедес”, който бе по-бавен с 0,133 секунди.
Трето време даде пилотът на „Форс Индия” Адриан Сутил.
Пилотът на „Лотус” Кими Райконен, който спечели първият старт за сезона в Австралия остана пети. Дженсън Бътън с „Макларън” е със 7-о, а двукратният световен шампион Фернандо Алонсо с „Ферари” с 10-о време.
Квалификацията е от 10:00 часа българско време днес.

Триумф за Лотус и Кими Райконен на втората тренировка в Малайзия
Пилотът на Лотус Кими Райконен спечели днешната втора свободна тренировка на пистата "Сепанг". Втори в класирането за тази сесия остана Себастиан Фетел с изоставане на 19 хилядни от секундата зад лидера. Фелипе Маса изпревари съотборника си Фернандо Алонсо и така двамата пилоти на Ферари заеха трета и четвърта позиция. Пети е Марк Уебър, а шести Ромен Грожан. Двамата пилоти на Мерцедес Нико Розберг и Люис Хамилтън се подредиха седми и девети, разделени от Пол ди Реста. Адриан Сутил се нареди 10-и.

Кими Райконен: Свършихме много добра работа в първия ден в Малайзия
Финландският пилот на отбора от Формула 1 на „Лотус” Кими Райконен заяви след първия ден от състезателния уикенд преди Гран при на Малайзия, че е доволен от свършената работа от отбора.
Райконен бе най-бърз във втората свободна тренировка.
Той заяви, че задачата пред отбора в първия ден от уикенда е била да бъдат тествани няколко подобрения по болидите, като въпросните тестове са преминали отлично.
Райконен отбеляза, че колата е стояло отлично на мокрото трасе, което е още един повод за оптимизъм преди състезанието.
Финландският пилот добави, че е рано да се правят генерални изводи за уикенда, тъй като не се знае как ще се държи болида в квалификацията, когато ще е с много по-малко гориво.

Генералният директор на „Мерцедес” се оттегля в началото на април
Генералният директор на отбора от Формула 1 на „Мерцедес” Ник Фрай ще напусне поста си в края на месеца, обявиха от отбора.
Фрай ще продължи да съдейства на отбора в работата с основните спонсори до 2014 година.
Функциите на генерален директор на отбора от началото на април ще поеме Тото Волф, който в момента е изпълнителен директор на отбора.

24 ноември - Сао Пауло, Бразилия

Формула 1: Себастиан Фетел спечели квалификацията в Малайзия (ОБЗОР) | 0 брой коментари | Регистрация