2024-04-26 @ 18:23 EEST
ТУРСКИЯТ СЪДИЯ НИ ОТНЕ РАДОСТТА ДА СЕ РАДВАМЕ НА ПОБЕДА НАД ЧЕРВЕНИЯ ДИНАМИТ

Както се очакваше от турския съдия Фират Айдънуш, той ни отне радостта от победата над датчаните, спъна ни по пътя към световното първенство, като си затвори очите за явна ръка на Корнелиус, а след това даде и циничен подарък на домакините като отсъди дузпа на Илия Миланов. Комшията очевидно мрази българите, което показа по време на целия мач, а се видя, че е един от най-корумпираните съдии в квалификациите, каквато му е славата. Спомняме си как се радвахме на успехите на ковшиите на световното първенство, а сега с болка и гняв приехме съдийството на Фират Айдънуш. Както и да е, българските юнаци заслужават адмирациите на нас  - българите. Да им благодарим за радостта, която ни донесоха. Ето и репортажът на blitz.bg

Националният отбор на България направи равен 1:1 като гост срещу Дания на стадион “Паркен” в Копенхаген в мач от група “В” на световната квалификация. Точен за нашите беше Станислав Манолев в 51-ата минута, а домакините изравниха след спорна дузпа в 62-ата. Турският съдия на двубоя Фират Айдънуш посочи бялата точка за нарушение на Илия Миланов срещу Корнелиус, но преди това нападателят на Дания си поведе топката с ръка, което остана незабелязано от цялата съдийска бригада. Българите изиграха много слабо първо полувреме и опълченски удържаха нулевото равенство. След почивката нашите поведоха, а след това стояха напълно равностойно на съперника и могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от Копенхаген.

Лидер в група “В” е Италия с 13 точки, България остава на второ място с 10 точки, Чехия е на трето с 8, Дания е на четвърта позиция с 5, Армения е предпоследното място с 3 точки, Малта е без точки. Следващият ни мач е през септември – гостуване на Италия.

Мортен Олсен започна в защита с Ларс Якобсен отдясно, Симон Кяер и Даниел Агер в центъра и Ларс Якобсен отляво. В халфовата линия стартираха двама вътрешни полузащитници - Ники Зимлинг и Николай Стокхолм, пред тях Денис Ромедал, Кристиян Ериксен и Николай Крон-Дели, а на върха на атаката започна Андреас Корнелиус.

Любослав Пенев направи три промени в състава. Първата беше изненадващото включване в стартовите единадесет на Илия Миланов отдясно в защита. Той замени получилия жълт картон срещу Малта Йордан Минев. Останалите трима в отбрана бяха същите, които играха при победата над Малта – Николай Бодуров, Иван Иванов и Веселин Минев. В средата на терена се завърна Светослав Дяков, а пред него започнаха Владимир Гаджев и Георги Миланов. Извън титулярния състав остана Георги Илиев. По крилата стартираха Станислав Манолев и Ивелин Попов, а Александър Тонев поведе атаката.

Първото полувреме беше кошмар за българските национали. Дания имаше четири-пет положения и като по чудо не откри резултата. Слабото звено на нашите беше халфовата линия, която тотално предаде инициативата на съперника. Слабо игра Владимир Гаджев, а в защита също се получиха пробойни. Липсваше ни насищане в центъра на терена, за да овладеем инициативата, Светослав Дяков и Гаджев не успяха да се противопоставят по никакъв начин на бързите халфове на домакините. Лошата новина за България дойде в 23-ата минута, след като Николай Бодуров получи контузия. Любослав Пенев го замени с Радослав Димитров (Славия), който заигра като десен защитник. В центъра на отбраната до Иван Иванов влезе Илия Миланов. Смяната беше извършена точно преди центриране от ъглов удар за Дания в 23-ата минута. Последва страхотно спасяване на Николай Михайлов, който извади почти сигурен гол след удар на Николай Стокхолм, изпуснат от Гаджев в наказателното поле. В следващата атака отново халфът на “Левски” изпусна своя човек Стокхолм, който като по чудо не реализира, топката мина покрай гредата. През първия половин час нашите не поглеждаха към вратата на Андерсен, Ивелин Попов и Тонев почти не играха с топката. Едва след 30-ата минута, след влизането на Радослав Димитров, нашите се пооживиха и направиха няколко атаки именно по десния фланг. В 37-ата минута Георги Миланов направи ужасяваща грешка в наказателното ни поле, като подари топката на Кристиян Ериксен, но след удара му топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Едва в 43-ата минута Ивелин Попов отправи първия точен удар във вратата на Дания. Капитанът стреля отдалеч, топката тупна пред стража на “червения динамит”, който я изкара в ъглов удар. Голям проблем през цялото първо полувреме за “трикольорите” беше трудното удържане на датските футболисти при статичните положения. В повечето случаи нашите изпускаха хората си в персоналните сблъсъци, след което идваха ударите към вратата на Михайлов.

Второто полувреме започна по-добре за нашите. В 48-ата минута създадохме първата си по-опасна атака. Ивелин Попов открадна топката в половината на датчаните, влезе в наказателното поле и опита да намери Тонев вдясно, защитник обаче пресече паса с глава. В 51-ата минута България поведе с 1:0 след гол на Станислав Манолев. Нашите организираха перфектна контраатака, започната от Ивелин Попов. Той намери Александър Тонев на лявото крило, който напредна, влезе в наказателното поле и центрира по земя, а Манолев реализира без проблеми. Жалко, но няколко минути след попадението, турският съдия Айдънуш отсъди дузпа за Дания. Нападателят на Дания Андреас Корнелиус овладя топката в наказателното поле, като при повторенията се видя, че си помогна с ръка, след което Илия Миланов го спъна. Реферът веднага посочи бялата точка, като не видя играта с ръка на Корнелиус. Даниел Агер застана зад топката и изравни за 1:1.

След гола Любослав Пенев направи втора смяна, извади Ивелин Попов и вкара още един халф в средата на терена – Георги Илиев. След 70-ата минута нашите стояха добре на терена, изравниха играта в средата на терена и с бързи атаки пренасяха топката в полето на противника. Най-деен беше Александър Тонев, който няколко пъти надбяга защитата на датчаните. В 78-ата минута бившият халф на ЦСКА направи поредния си добър рейд, но не успя да затрудни вратаря след далечен удар. В 84-ата минута дойде поредното спасяване на Николай Михайлов, след удар с глава на Симон Кяер от наказателното поле. В 86-ата минута Владимир Гаджев изпусна удобен шанс. Халфът получи топката в наказателното поле от Георги Миланов, но се забави при обработването и му беше изчистена от защитник на Дания. В последните минути Любо Пенев извади Манолев и вкара в игра Емил Гъргоров. Неприятната новина за нашия тим дойде в последните секунди, когато Георги Миланов си изкара жълт картон за обаждане по адрес на съдията. Полузащитникът ще пропусне гостуването на Италия през есента.

Двубоят по минути
1
3 - ОПАСНОСТ пред вратата на България, първо Агер стреля, но наш защитник изчисти
4 - Корнелиус получи топката на границата на наказателното поле, Бодуров го затвори добре
8 - далечен удар на Веселин Минев, далече покрай вратата
11 - Иван Иванов блокира удар на Кристиян Ериксен, топката отново стигна до него вдясно по нападението, нов удар, но този път Михайлов лови без проблеми
15 - центриране на Ериксен, много опасно, но Николай Михайлов улови пред главата на Даниел Агер
18 - Николай Бодуров падна на терена, лекарите влизат, за да му окажат помощ. Бодуров куца, ситуацията не е добра
22 - Симон Поулсен атакува отляво, Манолев избива в корнер
23 - smqna.jpg смяна в състава на България, на мястото на Бодуров влиза Радослав Димитров от Славия
23 - ПРОПУСК на Дания, страхотно спасяване на Николай Михайлов, след удар на Стокхолм от 4-5 метра. Гаджев го изпусна при центрирането
24 - НОВ ПРОПУСК на Дания, отново Стокхолм с глава, прати топката покрай гредата, този път отляво, нова грешка на Гаджев
25 - нова атака на Дания, центриране в наказателното поле, Минев чисти
29 - ъглов удар за Дания, нарушение на Корнелиус в атака срещу Николай Михайлов
32 - пробив на Радослав Димитров отдясно, подаде на Манолев, той влезе в наказателното поле и центрира, но вратарят на Дания изби
37 - ОПАСНОСТ, нова атака за Дания, този път отляво. Георги Миланов направи ужасяваща грешка, подаде топката на крака на Ериксен в наказателното поле, той стреля, като по чудо не реализира, топката мина покрай гредата
38 - атака на Радослав Димитров отдясно, центриране, но Ивелин Попов беше изпреварен
43 - УДАР на Ивелин Попов, топката тупна пред вратаря, който я изби в корнер
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------------
47 - АТАКА за Дания, Симон Поулсен напредна отляво, мина покрай Радослав Димитров, центрира в наказателното поле, последва лек удар и Михайлов улови
48 - АТАКА на България, първата по-опасна. Ивелин Попов открадна топката в половината на датчаните, влезе в наказателното поле и опита да намери Тонев вдясно, защитник обаче пресече паса с глава. Попов можеше да опита самостоятелен пробив или удар
51 - topka.jpg ГООЛ за България, голмайстор Станислав Манолев. Перфектна атака за България, започната от Ивелин Попов, който намери Тонев на лявото крило. Той напредна, влезе отляво в наказателното поле и центрира по земя във вратарското поле, където Манолев я засече във вратата
54 - хубава атака на Александър Тонев, удар с десния крак, но в аут
60 - хубав удар на Ивелин Попов, аут, след атака отдясно на Александър Тонев
62 - ДУЗПА за Дания, за нарушение на Илия Миланов срещу Корнелиус. Нападателят си поведе топката с ръка в наказателното поле, след което беше спънат от Илия Миланов. Съдията обаче не видя играта с ръка на датския нападател
63 - topka.jpg ГООЛ за Дания, голмайстор Даниел Агер от дузпа. Защитникът прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, Михайлов не успя да реагира
64 - индивидуална атака на Александър Тонев, стреля, но можеше да потърси съотборник в наказателното поле
69 - нарушение на Ники Зимлинг срещу Станислав Манолев пред наказателното поле
72 - удар на Иван Иванов с глава, след центриране на Радослав Димитров отдясно
74 - далечен, коварен удар на Корнелиус, рикошет в гърба на Иван Иванов, но Николай Михайлов лови
78 - добра атака на България, Александър Тонев завърши с удар по земя, не затрудни Андерсен
84 - СПАСЯВАНЕ на Николай Михайлов след удар на Симон Кяер с глава, вратарят скочи и улови топката, която отиваше под гредата
86 - ШАНС за България, атака отляво на Миланов, който намери Гаджев в наказателното поле, но той си спря топката вместо да стреля към вратата

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1
0:1 Станислав Манолев (51)
, 1:1 Даниел Агер (63-дузпа)

Дания:
1.Стефан Андерсен (Евиан Тоньон), 6.Ларс Якобсен (Копенхаген), 4.Даниел Агер (Ливърпул), 3.Симон Кяер (Волфсбург), 5.Симон Поулсен (Самдпория), 2.Ники Зимлинг (Майнц 05), 7.Николай Стокхолм (Нордселанд), 10.Денис Ромедал (Брьондби), 8.Кристиян Ериксен (Аякс), 9.Михаел Крон-Дели (Селта) (70 - Ласе Шьоне), 11.Андреас Корнелиус (Копенхаген)
Резерви: 16.КасперШмайхел, 22.Йеспер Хансен, 12.Крис Стадсгаард, 13.Жорес Окоре, 14.Ласе Шьоне, 15.Даниел Вас, 17.Николай Йоргенсен, 18.Кристоферсен Макиенок, 19.Уилиям Квист, 20.Даниел Йенсен, 21.Куск, 23.Виктор Фишер

Съставът на България: 13.Николай Михайлов (Твенте), 16.Илия Миланов (Литекс), 5.Николай Бодуров (Литекс) (23 - 11.Радослав Димитров), 15.Иван Иванов (Партизан), 14.Веселин Минев ("Ботев" Пловдив), 2.Станислав Манолев (Фулъм) (87 - Емил Гъргоров), 21.Светослав Дяков (Лудогорец), 18.Владимир Гаджев ("Левски), 20.Александър Тонев (Лех Познан), 17.Георги Миланов (Литекс), 9.Ивелин Попов (Кубан Краснодар) (70 - Георги Илиев)
Резерви: 1.Владислав Стоянов (Лудогорец), 3.Петър Занев (Волин Луцк), 4.Павел Виданов (Заглебие), 8.Георги Сърмов (Касъмпаша), 10.Валери Божинов (Виченца), 11.Радослав Димитров (Славия), 12.Симеон Славчев (Литекс), 19.Илиян Мицански (Инголщад), 21.Христо Златински (Локомотив Пловдив), 22.Георги Илиев (Черно море), 23.Емил Гъргоров (Лудогорец), 7.Тодор Неделев ("Ботев" Пловдив)

Стадион: "Паркен"
Съдия: Фират Айдънуш (Турция)
Жълти картони: Николай Йоргенсен (Дания); Радослав Димитров, Георги Миланов (България)

4.Дания 4 1 2 1 5 4 5

ТУРСКИЯТ СЪДИЯ НИ ОТНЕ РАДОСТТА ДА СЕ РАДВАМЕ НА ПОБЕДА НАД ЧЕРВЕНИЯ ДИНАМИТ | 0 брой коментари | Регистрация