2024-04-27 @ 01:35 EEST
Челси би Юнайтед по пътя си към ШЛ
Спорт„Сините” от Лондон надвиха „червените дяволи” с 1:0

Спечелилият вече рекордната си 20-а титла на Англия Манчестър Юнайтед не успя да препъне борещия се за квота за Шампионската лига Челси и загуби с 0:1 на „Олд Трафорд” в дербито от 36-ия кръг на Висшата лига. Хуан Мата (87) донесе победата на „сините” от Лондон, които се върнаха на третото място и направиха нова важна крачка към участие в най-престижния европейски клубен турнир следващия сезон. „Червените дяволи” пък завършиха мача с 10 футболисти, след като в самия край Рафаел получи червен картон и бе изгонен.

Мениджърът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън даде почивка на някой от титулярните халфове, както и на звездата Уейн Рууни. Гостите от Лондон бяха без капитана си Джон Тери, но титуляр бе Франк Лампард, преследващ рекорда на Боби Тамблинг за най-много голове с екипа на Челси за всички времена.

Първото полувреме на „Олд Трафорд” бе равностойно и без сериозни голови положения пред двете врати. Така напълно логично тимовете се оттеглиха на почивка, без да си отбелязали голове.

След паузата футболистите на Челси бяха по-активни и владееха повече топката. „Червените дяволи” действаха предимно на контраатаки, но рядко застрашаваха вратата, пазена от Петър Чех.

Всичко най-интересно се случи в самия край, когато „сините” от Лондон материализираха превъзходството си от втората част. В 87-ата минута Оскар изведе на чудесна стрелкова позиция Хуан Мата и испанският национал преодоля Линдегаард за 0:1. Две минути по-късно пък Рафаел фаулира грубо Давид Луис край страничната линия и получи директен червен картон, а Юнайтед доигра мача в намален състав.

След успеха си Челси събра 68 точки и се върна на третото място във временното класиране, изпреварвайки градския съперник Арсенал, който е с 67 пункта, но и с мач повече. През следващата седмица „сините” ще изиграят отложеното лондонско дерби срещу петия Тотнъм, който е с 65 пункта. Юнайтед си остана убедително на върха с 85 пункта.

челси_1.jpgюнайтед_1.jpgМанчестър Юнайтед – Челси 0:1
0:1 Хуан Мата (87