2024-04-27 @ 08:33 EEST
”Берое” спечели Суперкупата на България
СпортОтборът на "Берое" е новият носител на Суперкупата на България. Старозагорският тим триумфира, след като победи шампиона на страната "Лудогорец" след изпълнение на дузпи.

В редовното време мачът завърши при 1:1 след попадения на Венцислав Христов и Светослав Дяков, реализирани през първото полувреме, съобщи Гонг.

Мачът за Суперкупата се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Двубоят започна много вихрено. Още в 3-та минута Георги Андонов подаде на Здравко Илиев, който с удар от наказателното поле стреля в напречната греда. През първото полувреме "Лудогорец" с усилия стигаше до наказателното поле на съперника и съвсем закономерно "Берое" откри резултата в 27-та минута.

След центриране на Каядо отдясно, Венци Христов надскочи двама защитници на съперника и засече топката с глава за 1:0. След попадението играта се изравни. Футболистите на Ивайло Петев също уцелиха гредата. В 37-та минута Иван Стоянов стреля по земя, прекара топката между краката на вратаря Иван Караджов, но тя среща страничната греда.

Във втората минута на продължението на първото полувреме "Лудогорец" стигна до изравнително попадение. След центриране от фаул на Фабио Ешпиньо, Мантула засече с глава, Иван Караджов изби топката, но при добавката Светослав Дяков, който бе останал сам, отбеляза за 1:1.

След почивката разградчани демонстрираха малко по-голяма инициативност, за разлика от първото полувреме. В 59-та минута "Лудогорец" остана с човек по-малко. Опитният капитан Светослав Дяков получи втори жълт картон и съответно червен. Само шест минути по-късно съотношението на играчите бе изравнено – по 10, след като и Борислав Стойчев получи второ официално предупреждение от рефера Георги Йорданов.

След редовните 90 минути се стигна директно до изпълнение на наказателни удари, какъвто е и регламентът на турнира. Тимът на "Берое" изпълни точно и петте дузпи, докато за "Лудогорец" Марселиньо пропусна, с което предреши изхода на трофея.

Суперкупата на България бе последният мач в кариерата на съдията Николай Петров, който преди първия сигнал получи плакет, цветя и много поздравления.   http://corner.dir.bg