2024-04-26 @ 13:45 EEST
ГРАНДИОЗНО: БЪЛГАРИЯ ПОСТАВИ ОЛИМПИЙСКИЯ ШАМПИОН НА КОЛЕНЕ!
Спорт Момичетата на Марчело Абонданца победиха с 3:1 Бразилия, заемат седмата позиция във временното класиране

Женският национален отбор на България записа златна страница в историята си, след като победи с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21) олимпийския шампион Бразилия в мач от група G в Световното Гран При. В залата в Маягуес, Пуерто Рико, където се провежда втория турнир от престижната надпревара, българските момичета записаха четвъртия си пореден успех в турнира.

Така България заема седмата позиция във временното класиране с актив от 12 точки, с една повече от Бразилия. За финалите на Гран При се класират първите шест отбора.

Първият гейм започна стряскащо за българския тим, след като Бразилия дръпна с 5:0. Това принуди селекционерът Марчело Абонданца да поиска прекъсване. Така момичетата разбраха, че дявола не е толкова черен и съумяха да изравнят до 9:9. Последваха равностойни минути и при 14:13 България поведе за пръв път в мача. С много силна игра допринесе капитанът Страшимира Филипова, а геймът бе в полза на България.

Втората част се разви по подобен сценарий, като Абонданца на моменти даваше почивка на Елица Василева, пускайки на терена Мария Каракашева. Добриана Рабаджиева затрудняваше именития съперник със сервис, а треньорът на Селесао Зе Роберто се чудеше как да промени нещо. В крайна сметка България поведе с 2:0.

В третия гейм българските волейболистки започнаха по-добре, но Бразилия показа, че няма намерение да се предава и ще гони победата до последната топка. При втората техническа пауза Селесао се оттегли с три точки аванс, а след това успя да увеличи преднината си и да намали резултата.

Четвъртата част започна отлично за България, като след хубави сервиси резултатът набъбна от 5:1 на 8:4. За съжаление обаче грешките в българския тим зачестиха и бразилките се възползваха по най-добрия начин, изравнявайки при 12:12. Последва игра точка за точка, като България успя да се откъсне при 18:15. Това се оказа решителната част и в крайна сметка българските момичета заслужено триумфираха.

Много силен мач направи Добриана Рабаджиева, която заби 16 точки (2 блокади, 1 ас). Страши Филипова добави 14 (3 блокади, 1 ас), а Ели Василева - 13 (3 блокади, 1 ас). Емилия Николова също бе на висота и реализира 12 точки, а Христина Русева продължава да оставя прекрасни впечатления с 10 точки (4 блокади). Именно блокадата бе силното оръжие не България, като на този елемент паднаха 14 точки. Младата разпределителка Лора Китипова също заслужава много добри думи, като тя остана със 7 точки (2 блокади, 1 ас).

За Бразилия най-резултатна бе Фернанда Родригес с 18 точки (2 блокади, 2 аса), като именно тя бе най-опасна за българската защита.

Късно снощи бе последният мач на България от втория турнир на Световното Гран При, като съперник в Маягуес бе Доминиканската република.

ГРАНДИОЗНО: БЪЛГАРИЯ ПОСТАВИ ОЛИМПИЙСКИЯ ШАМПИОН НА КОЛЕНЕ! | 0 брой коментари | Регистрация