2024-04-26 @ 15:12 EEST
СпортСофия. Отборът на швейцарския Базел победи като гост Лудогорец с 4:2 в първи мач от плейофите на турнира Шампионска лига. Двубоят се изигра пред около 16 000 зрители на стадион „Васил Левски”.

Гостите започнаха по-добре мача и с гол на Мохамед Салах в 12-ата минута поведоха в резултата.
Салах се възползва от грешка в отбраната на Лудогорец и след самостоятелен пробив откри резултата.
В 23-ата минута Роман Безяк намери отлично нахлуващият на скорост към наказателното поле на Базел Марселиньо, който технично прехвърли Зомер за 1:1.
В 37-ата минута на мача Иван Стоянов изскочи пред вратаря на гостите, който успя да спаси удара му.
В самия край на полувремето вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов спаси опасен удар на Диас.
Веднага след това Дани Абало пропусна отлична възможност за Лудогорец.
Второто полувреме започна отлично за Лудогорец, като в 50-ата минута Иван Стоянов с удар от границата на наказателното поле по земя направи резултата 2:1 за Лудогорец.
В 57-ата минута Иван Стоянов получи добра възможност за нов гол, но пропусна.
В 59-ата минута с втория си гол в мача Мохамед Салах изравни резултата.
В 60-ата минута в игра за Лудогорец се появи новото попълнение Върджил Мисиджан.
В 64-ата минута новият нападател на Базел Сио вкара трети гол за Базел. Той се възползва от груба грешка в отбраната на Лудогорец.
Българският шампион опита да се върне в мача, като пропуски направиха Марселинньо и Александър Барт.
В 84-ата минута Фабиан Шер от дузпа направи резултата 4:2 за Базел. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Кайсара срещу Салах. Футболистът на Лудогорец получи червен картон.
Реваншът е следващата седмица в Базел.

Отборът на Базел победи Лудогорец с 4:2 в мач от плейофите на турнира Шампионска лига | 0 брой коментари | Регистрация