2024-04-26 @ 11:05 EEST
Лудогорец еднолично на върха след успех срещу Берое
СпортЛудогорец победи Берое с 3:0 в мач от 6-тия кръг на „А“ група. Два гола за успеха на шампионите реализира рожденика днес Марселиньо (4, 64), а Светослав Дяков оформи крайния резултат от дузпа в 88-ата минута. След успеха Лудогорец излезе начело в класирането с 15 точки, Берое остава девети с 6 точки. Двубоят бе повторение на финала за Суперкупата преди начолото на сезона, когато Берое надделя след дузпи и грабна трофея.

Берое не заслужаваше да загуби с този резултат. Гостите от Стара Загора играха изключително достойно, имаха и много положения. Венци Христов обаче нямаше късмет и изпусна три пъти срещу вратаря на Лудогорец в днешния мач Иван Чворович.

Още в 4-ата минута Марселиньо откри резултата, след като получи пас вдясно в наказателното поле и с пас по диагонала мушна топката под плонжа на Иван Караджов. В 21-ата минута Михаил Александров бе на крачка от красиво попадение. Юношата на ЦСКА се опита да прехвърли Иван Караджов с едно докосване отдалеч, но стражът успя да се върне навреме и спаси. В 27-ата минута Венцислав Христов излезе очи в очи с Иван Чворович, но стреля неточно и топката излезе в аут. В 38-ата минута и Георги Андонов направи сериозен пропуск. Нападателят напредна отдясно и влезе в наказателното поле. Вместо да стреля, футболистът на гостите се опита да потърси свой съотборник и Чворович, който бе освободил вратата, пресече паса. В 43-ата минута отново Венцислав Христов изпусна. Бързият нападател се откъсна от защитата на Лудогорец, Мантула опита да го спре с шпагат, но не успя, но Чворович изби с крак.

В началото на второто полувреме домакините вдигнаха оборотите и логично стигнаха до второ попадение. В 64-ата минута след грешка в защитата на Берое – Марселиньо, се справи с излезлия да го пресече Иван Караджов и направи 2:0. В 76-ата минута най-добрият играч на терена – Марселиньо, изведе в отлична позиция Жуниор Кишада, който се забави да стреля и топката му би избита от бранител на гостите. В 83-ата минута последва нов момент на малшанс на Венцислав Христов. След страхотен шут топката срещна гредата зад Иван Чворович.

В 88-ата минута Здравко Илиев фаулира Мичел Бургзорг в наказателното поле и съдията даде дузпа за Лудогорец. Светослав Дяков изпълни точно наказателния удар и оформи крайното 3:0 за домакините.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Марселиньо (4), 2:0 Марселиньо (64), 3:0 Светослав Дяков (88-дузпа)