2024-05-11 @ 08:53 EEST
ДОБРУДЖА ИЗПУСНА ПОБЕДАТА ВЪВ ВРАЦА

Ботев (Враца) и Добруджа завършиха наравно 1:1 в първия мач от 5-ия кръг в “Б” група. Срещата започна с домакински натиск, който даде резултат в 15-ата минута. Вратарят на Добруджа Александър Конов направи груба грешка, наказана от Ненов, който откри с хубав прехвърлящ удар. В минутите след гола гостите се опитаха да вземат инициативата. Домакините обаче стояха добре на терена. В 31-ата минута гол на Добруджа бе отменен поради засада. В самия край на първата част Тодор Чаворски можеше да изравни, но ударът му мина над вратата.

През втората част добруджанци заиграха много силно и създадоха доста голови положения. В 50-ата минута стражът на Ботев Цветковски спаси сигурен гол. В 56-ата минута резервата на Добруджа Спас Георгиев пропусна чисто положение от 10 метра, като ударът му срещна тялото на защитник. В следващите минути добруджанци направиха още няколко пропуска, като в 73-ата много опасен удар на Ивайло Лазаров мина на сантиметри от напречния стълб. Логичното се случи в 81-ата минута, когато домакините не успяха да изчистят една топка, която попадна в Лазаров. Той от 18 метра стреля фронтално срещу вратата и матира Цветковски - 1:1. В 90-ата минута Лазаров можеше да донесе победата на "жълто-зелените", но от няколко метра с глава стреля неточно.

Съставът на Добруджа: Александър Конов, Детелин Димитров, Костадин Гаджалов, Николай Христозов, Иван Иванов, Станимир Андонов, Кристиян Малинов, Симеон Симеонов (55-Ивайло Лазаров), Иван Цачев (73-Ивайло Димитров), Кристиян Петков, Тодор Чаворски (48-Спас Георгиев).

9. Витоша        4          1          1          2          4-3       4

10. Академик (Св)        4          1          1          2          4-5       4

11. Ботев (Гъл) 5          0          4          1          3-5       4

12. Дунав (Рс)  4          0          3          1          4-5       3

13. Раковски    4          0          2          2          2-6       2

14. Банско       4          0          1          3          3-8       1