2024-04-26 @ 12:08 EEST
СЕПТЕМВРИ СПЕЧЕЛИ ОБЛАСТНОТО ДЕРБИ

Отборът на Септември (Тервел) записа шеста поредна победа в Североизточната "В" футболна група. В мач от деветия кръг момчетата на Искрен Пенчев се наложиха с 1:0 над състава на Черноморец (Балчик) и вече имат 19 точки в актива си, което им отрежда шесто място във временното класиране. Лидерът в подреждането обаче - Бенковски (Бяла), има само три точки повече.

На терена в Албена двете единайсеторки се хвърлиха в здрава битка, като в първите минути тимът от Белия град имаше известно териториално надмощие, а съперникът му използваше всяка възможност за контраатака. В 35-ата минута балчиклии останаха с човек по-малко на терена, след като  главният съдия Петър Атанасов от Варна извади червен картон на състезател на домакините. Решението на арбитъра бе оспорвано от домакините, но в крайна сметка те продължиха в намален състав. В самия край на първото полувреме Седат Сабриев отбеляза гол за Септември, който бе отменен заради засада. Единственото попадение в срещата падна в 76-ата минута. Красимир Неделчев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, а Стефан Стефанов засече топката с глава и я прати в мрежата - 1:0 за Септември. Това бе петият гол на капитана на тима от началото на сезона. Пет минути преди края на редовното време гостите бяха близо до втори гол, но пропуснаха да решат предварително изхода на мача. След отлично извеждащо подаване на Седат Сабриев, Павлин Тодоров излезе сам срещу стража на Черноморец, но не успя да го преодолее.