2024-04-26 @ 23:19 EEST
Шок на “Анфилд”, Челси спря Ливърпул към титлата (ВИДЕО)
Спортчелси_1.jpgЛидерът във временното класиране на Висшата лига Ливърпул допусна издънка насред свещения “Анфилд” и пропусна да спечели предсрочно шампионската титла. “Червените” паднаха от Челси с 0:2 в мегадербито от 36-ия кръг и запазиха отворена интригата до края на първенството. Тимът на мениджъра Брендън Роджърс е първи с 80 точки, лондончани са втори със 78, а третият Манчестър Сити има 74 и мач по-малко.

Първото попадение заби Демба Ба, който иначе е твърда резерва при гостите, а второто беше дело на Вилиан в добавеното време. Брендън Роджърс започна със същия стартов състав, както преди седмица срещу Норич. Даниел Стъридж се завръща в групата на домакините, но бе оставен на резервната скамейка за началото.

Ливърпул прекъсна серия от 11 поредни победи, а последната шампионатна загуба на мърсисайдци беше именно от Челси - с 1:2 на "Стамфорд Бридж", на 29 декември миналата година.

Сблъсъкът на “Анфийлд” започна без проучване и от двете страни. Още в 6-ата минута Ашли Коул стреля опасно от границата на наказателното поле и Миньоле изби. В 11-ата Луис Суарес центрира добре, а Коутиньо засече от въздуха над вратата. След четвърт час игра Алън насочи топката към вратата след корнер, но Коул изби пред голлинията, а при последвалото разбъркване Сако се озова в чиста позиция, но стреля високо над напречната греда.

Секунди преди почивката капитанът на Ливърпул Стивън Джерард се подхлъзна и подари топката на Демба Ба,. Сенегалецът излезе сам срещу Миньоле и пусна топката между краката на вратаря за 0:1.

В 59-ата минута Алън засече от воле едно центриране и затрудни Шварцер, но стражът все пак успя да избие. 4 минути по-късно немецът Шурле направи отличен пробив отляво и стреля от 20 метра по диагонала. Миньоле се разтегна максимално и спаси.
Стихийният натиск на домакините доведе само до няколко мелета пред вратата на австралийския ветеран. Последното положение се откри пред Джерард, но Шварцер отрази с мъка топовния му шут над гредата. В добавеното време “сините” организираха бърза контраатака, в която Фернандо Торес и Вилиан се оказа сами срещу Миньоле. Хлапето попаде на бразилеца и той чукна топката в празната врата за крайното 0:2.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 0:2
0:1 Демба Ба (45+3), 0:2 Вилиан (90+4)

ЛИВЪРПУЛ:   Миньоле, Фланаган (71-smqna.jpgЯго), Шкъртел, Сако, Джонсън, Джерард, Алън, Лукас (58-smqna.jpg Стъридж), Коутиньо, Стърлинг, Суарес
Резерви: Джоунс, Туре, Агер, Сисоко, Алберто
Контузени: Енрике, Коатес
Наказани: Хендерсън
Мениджър: Брендън Роджърс

челси_1.jpgЧелси: Шварцер, Аспиликуета, Иванович, Калаш, Коул, Лампардjalt.jpg, Микел, Матич, Сала jalt.jpg (60-smqna.jpgВилиан), Ба (84-smqna.jpgТорес), Шурле (77-smqna.jpgКейхил)