2024-04-27 @ 02:19 EEST
Алжир на исторически 1/8-финал
СпортАлжир и Русия завършиха 1:1 в последната си среща от груповата фаза на група "Н" на Мондиала в Бразилия.  При този резултат вратарят на ЦСКА и сънародниците му се класират на исторически първи 1/8-финал на Световно първенство, в който ще срещнат Германия.

До успеха не се стигна лесно, след като още в шестата минута Русия откри резултата с първия си точен удар в мача. Александър Кокорин бе намерен добре с центриране от фланга и с глава вкара за 1:0, при което Русия се класираше за 1/8-финал.

До края на полувремето Алжир можеше да изравни, но Слимани на два пъти и Брахими не успяха да преодолеят Акинфеев. Втората част започна с опасен удар на Самедов към вратата на М'Боли, но вратарят се справи и спаси. След около час игра Алжир изравни. Ислам Слимани засече центриране и изпреварвайки Акинфеев, направи 1:1. Този резултат класира "пустинните лисици" в следващата фаза, а до края на мача нов гол не падна.

Русия пропусна своя шанс в 69-ата минута, когато Кержаков опита удар към М'Боли, но вратарят на ЦСКА отново бе безгрешен. Алжир се класира за следващата фаза, където ще срещне Германия на 30 юни, докато Русия напуска Световното като трети отбор в групата.

ТАКТИЧЕСКИТЕ СХЕМИ
АЛЖИР: (4-2-3-1) Треньорът на Алжир Вахид Халилходжич заложи на тактическа постройка, която да осигури сигурност и агресия в атака. Четирима защитници пред Райс М'Боли сведоха да минимум опасностите пред вратата, а за това помогнаха и дефанзивните халфове Меджани и Бенталеб. В атака руската врата тормозеше Слимани, който в 59-ата минута стигна до гол, а зад гърба му действаха Фагули, Брахими и Джабу.

РУСИЯ: (4-2-3-1)
Руснаците също заложиха на схемата, с която действа съперникът им, но сякаш не се ориентираха в отбраната на съперника. Централният нападател Александър Кержаков не оправда очакванията и логично бе заменен.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Изравнителният гол на Слимани, който напълно преобърна класирането в групата и размени местата на Алжир и Русия.

СЪДИЯТА
Реферът Джюнейт Чакър ръководи авторитетно двубоя и показа няколко жълти картона, включително и на резервен футболист на Алжир.