2024-04-26 @ 13:40 EEST
Жалко! Канада ни обърна на Световното
СпортБългария загуби от Канада с 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15) втората си среща от Световното първенство в Полша.

еща от Световното първенство в Полша. Играчите на Пламен Константинов позволиха да бъдат обърнати от 2:1 гейма и две точки до приключване на мача. Всичко вървеше идеално за нашите почти до края на четвъртия гейм. Соколов и компания имаха преднина от 23:20 и бяха само на 2 точки от спечелване на срещата. Вместо това обаче те допуснаха съперника си да направи 24:26 и да докара двубоя до тайбрек. В него съперникът ни бе безмилостен - 15:8 и 3:2 за Канада.

В класирането България продължава да бъде на първо място с 4 точки, но сме с мач повече от Русия и Китай. Следващата среща на волейболистите ни е срещу Китай на 5 септември от 14:00 часа.