2024-04-26 @ 17:24 EEST
ЛОКО (СОФИЯ) ИЗХВЪРЛИ ЛЕВСКИ ОТ ПЪРВАТА ШЕСТИЦА
СпортЛокомотив (София) надигра с 2:0 Локомотив (Пловдив) в последния мач от 8-ия кръг на "А" група. Провеждането на двубоя на няколко пъти оставаше под въпрос, тъй като в столицата се разрази истинска буря, включваща бурен вятър и силен дъжд. Срещата все пак завърши, като за радост на домакините те успяха да се поздравят с победата.

В самото начало на двубоя се изсипа обилно количество дъжд, който продължи 15-ина минути - съвсем достатъчно за родните стандарти, за да бъде поставено доиграването на мача под въпрос. Двете единайсеторки все пак решиха да продължат спора помежду си въпреки тежките атмосферни условия. В 13-ата минута добро центриране в половината на гостите на първо време бе избито от вратаря Господинов, но при добавката Романов не сгреши и даде предимство на състава си. Единственото положение за гостите през първото полувреме дойде в 32-ата минута, когато Сандански стреля от далечна дистанция, но Митрев изби шута му.
На почивката попълнения от юношенската школа на домакините бяха привикани на помощ, за да изчистят терена от голямото количество наваляла вода. Изпълнителният директор на "железничарите" Георги Марков не остана доволен от състоянието на игрището и призова двубоят да бъде прекратен, но това така и не се случи.
През вторите 45 минути условията за футбол не бяха особено добри, от което пострада качеството на игра. Все пак домакините заслужено се добраха и до втори гол в мача. Той падна 10 минути преди края, когато при една контра за Локо (София) тежкият терен не позволи на бранителите на пловдивчани да изчистят топката в предни позиции, тя бе открадната от Шехуди, който я вкара в мрежата за 2:0.
Така столичните "железничари" записаха четвъртата си победа от началото на сезона. Те вече имат 14 точки в актива си и изместиха отбора на Левски от шестото място в класирането. "Сините" отново се озоваха във втората шестица, а следващите кръгове ще покажат дали столичният гранд заслужава да се бори за призовите места в първенството.