2024-04-27 @ 05:37 EEST
АТЛЕТИ ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА СТАРТИРАХА В ДОБРИЧ
СпортАтлети от цялата страна участваха на турнир “Лекоатлетите на Добруджа”, който се проведе в зала „Добротица” в Добрич по повод празника на града.

Снежана Грудева (Евър – Варна) и Живко Стоянов (АСКЛА Сливен) спечелиха по два златни медала. Шампионката на 100 м за младша възраст Грудева беше най-бърза на 60 м и 200 м за възрастта си. Стоянов, шампион на 400 м за младша възраст, триумфира на 60 м и 400 м.
В надпреварата имаше дисциплини за младша възраст, момичета и момчета под 16 г.
В тласкането на гюлле първите три места бяха окупирани от състезатели на Добруджа 99 - Николай Петров, Михаил Михалев и Георги Димов. На 60 и 200 м Тони Тончева от Добруджа спечели бронзови медали. В групата до 16 г. Ивелин Щерев от Добруджа се окичи със сребро в скока на дължина. Съотборничката му Мая Маринова завоюва бронз на 60 м, а в скока на височина Адрияна Панайотова направи страхотно състезание и заслужено донесе златен медал за Добруджа.
При щафетите 4 по една обиколка Добруджа спечели сребро при девойките младша възраст и бронз при момчетата до 16 г.