2024-04-27 @ 08:42 EEST
ДОБРИЧ ДОМАКИНСТВА НА БАСКЕТБОЛЕН ТУРНИР
СпортВ събота 18 октомври в спортна зала "Добротица" стартира първия за този сезон турнир по баскетбол за юноши старша възраст. За втори пореден сезон БК Добрич 93 ще вземе участие с два тима.

Отборите на Янаки Янакиев и Венета Великова ще играят в група Б на зона "Добруджа" заедно със Светкавица (Търговище), Лудогорец (Разград) и Спортбаскет  (Генерал Тошево). Регламентът за първенството е следният: Отборът, заел 1-во място в група Б, заедно с отборите от група А, образуват финална петица, в която играят по система "всеки срещу всеки" - два турнира без зачитане на резултатите от предварителният етап на класирането от 1-во до 5-то място. Отборите, заели 2-ро, 3-то, 4-то и 5-то място в група Б, играят два турнира за класиране 6-9 място. Тези турнири срещи се провеждат в Заключителният етап на първенството през пролетния полусезон: