2024-04-27 @ 03:05 EEST
НАЦИОНАЛЪТ ИВАЙЛО КАЛЕВ СЪС ЗЛАТО ОТ ВОЛЕЙБОЛЕН ТУРНИР В МОСКВА
СпортНационалният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст, в чийто редици е състезателят на Добруджа 07 Ивайло Калев, спечели силния международен турнир за тази възраст, който се проведе в зала Дружба в Москва и в който участваха четири национални и четири клубни отбори.

На финала на надпреварата българските момчета, водени от треньора Драган Иванов, победиха домакините от Локоволей (Новосибирск) с 2:1 (25:20, 22:25, 15:13) и разочароваха множеството местни фенове, които бяха изпълнили залата в Москва. С този успех нашите грабнаха златните медали, а за руснаците остана среброто.

В спора за трето място отборът на Сърбия победи Екатеринбург с 2:1 (19:25, 25:23, 1512), като сръбските волейболисти спечелиха бронзовите отличия, а за волейболистите от Екатеринбург остана четвъртата позиция в крайното класиране.

Мач за 7 място: Казахстан - Хабаровск 1-2 (25-22, 20-25, 14-16)

Мач за 5 място: Красноярск -  Беларус  2-1 (19-25, 25-18, 15-12)

8. Казахстан

Българският тим бе награден и с индивидуална награда, като Алекс Грозданов бе избран за най-добър централен блокировач на турнира.

Така младите ни национали започнаха изключително успешно подготовката си за предстоящото Европейско първенство 2015 за юноши младша в Турция, което ще се проведе в началото на април.

Припомняме, че волейболистите ни се класираха за Евроволей 2015, като спечелиха европейската квалификация в София, само преди десетина дни.

НАЦИОНАЛЪТ ИВАЙЛО КАЛЕВ СЪС ЗЛАТО ОТ ВОЛЕЙБОЛЕН ТУРНИР В МОСКВА | 0 брой коментари | Регистрация